Tři body za druhý poločas: Ďáblice - FC Tempo 1:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 30. 10. 2005

Tempo ve 12. kole přeboru získalo výhrou 3:1 v Ďáblicích zpět ztracené body z domácího zápasu s Meteorem. První poločas se Tempu v Ďáblicích nepovedl a díky brance Jehličky prohrávalo 0:1. Po změně stran se ale hra konečně začala dařit a třemi góly výsledek otočilo a zaslouženě si připsalo již čtvrté vítězství venku.

Ďáblice - FC Tempo 1:3 (1:0)
Branky: 34. Jehlička – 55. Nechvíla, 74. Mutafov, 90+2. Březina.
Rozhodčí: Stumpf – Michálek, Váša.
FC Tempo: Kuchař – Netušil, Trusina, Soumar – Hurka (40. Valášek), Trunečka, Fitzel (46. Havlas), Nechvíla, Žalud – Dedek, Mutafov (90. Březina).

V nominaci nadále absentovali zranění defenzivní hráči Krajčí, Vrba a Dvořák, pro pracovní povinnosti se utkání nezúčastnil záložník Novotný. Jelikož z tréninkového procesu na týden vypadl Havlas, nahradil jej v útoku Mutafov

První poločas mnoho fotbalové krásy nepobral. Tempo sice bylo fotbalovější, mělo míč častěji na kopačkách, ale do dvou šancí se dostal soupeř a jednu přetavil v gól. V 19. minutě nechal Dedek odcentrovat obránce domácích z pravého křídla, součinnost obrany Tempa nezafungovala a osamocený útočník hlavičkoval zcela sám. Naštěstí notný kus vedle branky. Ve 34. minutě zahráli domácí trestný kop do hloubi pokutového území Tempa a ďáblický kapitán Jehlička usměrnil míč k tyči – 1:0.

Tempo se za celý první poločas do vážnější šance nedostalo, navíc ve 40. minutě musel odstoupit zraněný Hurka, jehož nahradil Valášek.

Druhou změnu Tempo provedlo během poločasu. Fitzela vystřídal Havlas, posunul se k Mutafovovi na hrot a ofenzivu ve středu pole si vzali na starost Nechvíla s Dedkem. Střídání se povedlo a na hřišti bylo ve druhé půli jiné Tempo. Soupeře od počátku zatlačilo do defenzivy a vyrovnání viselo na vlásku. Ve 49. minutě trefili Nechvíla a Mutafov po rohovém kopu v těsném sledu břevno, o dvě minuty později Nechvíla nebezpečně pálil těsně vedle branky. O dvě minuty později pronikl po levé straně Havlas a střílel do gólmana Pikharta.

Kýžené vyrovnání přišlo v 55. minutě. Na Žaludův trestný kop nejvýše vyskočil Nechvíla, netrefil jej hlavou, ale zády a dostal jej do sítě – 1:1! Tempo vytušilo, že soupeři docházejí síly a fotbalově ztrácí a neustávalo v tlaku. V 66. minutě se po levé straně protáhl Mutafov, překonal i gólmana Pikharta, ale na poslední chvíli míč odkopl do bezpečí jeden z obránců.

Ďáblice se ze své poloviny dostávaly jen sporadicky, ale v hledišti to jen zašumělo, když se v 67. minutě z velkého úhlu do míče opřel střídající Malík a těsně minul Kuchařovu branku.

Utkání tak rozhodl v 74. minutě útočník Mutafov. Dostal se k němu míč po chybě obrany Ďáblic a zkušeným lobem přes bezmocného Pikharta rozhodl o importu tří bodů na Lhotku – 1:2!

V samém závěru se Tempo výhry trochu zaleklo, zbytečně vyrábělo standardní situace a dostalo se pod tlak domácích, ale Kuchař za svá záda již žádný míč nepustil. Naopak instinkt zabijáka prokázal na druhé straně Březina. Přišel na hřiště v závěrečné minutě a stihl proměnit sólový nájezd ve třetí branku červenožlutých barev – 1:3!