Ml. žáci přípravka: FC Tempo - Admira/Slavoj 1:2

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci přípravka, Vydáno dne: 31. 10. 2005

Že kluci skutečně zapomněli střílet góly, se projevilo hned v dalším pátečním zápase, když mladší žáci přípravka prohrála se slaboučkou Admirou/Slavoj.

FC Tempo - Admira/Slavoj 1:2 (1:0)
Branka Tempa: Linhart
FC Tempo: Cahyna - Folprecht, Kalina, Hanzlík, Jantol (35. Malý), P. Geissler (26. Pokorný), R. Geissler (40. Holko), Vencl, Klimovič (40. Čerkašin), Hendrich (26. Doupovec), Linhart.

S fotbalem měl tento zápas pramálo společného. Kdybych se koukal z výšky tak 500 metrů, tak bych si říkal, že se tam dole hraje snad nějaký billiard a ne fotbal. Kdo v prvním poločase místy ukázal nějaké fotbalové umění, byli naši hráči. V 5. min dobře ze 17 metrů vystřelil Kalina a brankař měl co dělat, aby jeho střelu zkrotil. Gól přišel v 15. minutě po akci velmi aktivního P. Geisslera a jeho centru na Honzíka Linharta, který krásně rozvlnil síť. Ve 24. mohlo být 2:0, ale nebylo. To Linhart unikl po pravé straně a odcentroval na R. Geisslera, který jej ale nenapodobil a míč mu na kopačce uklouzl. Radek se mohl z gólu radovat ještě v 17. minutě, ale brankář jeho střelu s námahou taky chytil.

V podobném duchu pokračoval i druhý poločas. Již ve 28. minutě R. Geissler z levé strany dobře odcentroval, ale na jeho centr nikdo nenaběhnul, a tak jej hostující brankář vyrazil na nohy Doupovce, který však nastřelil jenom před ním stojícího Linharta. Ve 33. minutě se pro změnu na pravé straně dobře uvolnil Klimovič, jeho nahrávku však Doupovec poslal nad branku. Soupeř poprvé vystrčil růžky ve 37. minutě, když Hanzlík po pravé straně marně stíhal hostujícího útočníka, jehož střela – nahrávka, prolétla přes půlku břevna. Jenomže po rohu ve 43. minutě se do míče hlavou opřel hostující hráč a bylo překvapivě 1:1. Hned ve 45. se na levé straně uvolnil v pokutovém území Linhart a postupoval sám na brankaře, který se však nenechal překvapit a jeho akci zlikvidoval. Škoda, protože v 47. minutě soupeřův hráč narazil do Holka a upadl, což byl signál pro rozhodčího z řad hostů odpískat přímý kop přesně z hranice velkého vápna. A hosté svoji šanci bez problémů využili - 1:2. Alespoň vyrovnání měl na svých nohách ve 48. Ivan Čerkašin, ale svoje sólo jako obvykle ukončil s míčem v náručí brankáře.

Pro kluky na hřišti skutečně nespravedlivá prohra. Fotbal se ale hraje na góly, kdo je nestřílí, nemůže vítězit. Přitom proti nim stál jeden z nejslabších soupeřů, se kterým se na podzim potkali.