Dobrý úvod, pak ostuda: Admira/Slavoj - FC Tempo 8:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 20. 11. 2005

Tempo si v 15., posledním podzimním, kole, uřízlo pořádnou ostudu, když dostalo osm branek. Přitom první půlhodinu zápas na výrazný debakl vůbec nevypadal, při vyrovnaném průběhu se Tempo naopak dostalo do dvou velkých šancí. Jenže poté dostalo tři slepené branky během deseti minut a po změně stran už dobře hrající Admira na hřišti jasně dominovala.

Admira/Slavoj - FC Tempo 8:0 (3:0)
Branky: 52., 67., 89. Martinic, 28. Jehlička, 37. Mičko, 38. Kubice z penalty, 78. Hajner, 88. Vlček.
Rozhodčí: Šimšík – Kořínek, Tikal.
ŽK: Mutafov.
FC Tempo: Socha – Valášek, Dedek, Netušil – Hurka, Trunečka, Fitzel (68. Budák), Nechvíla, Žalud – Mutafov, Havlas (74. Novotný).

Tempo přijelo na Admiru v oslabené sestavě, ale s touhou odčinit porážku na Libuši. Pro zranění chyběli Soumar, Vrba, Krajčí, trest za čtyři žluté karty si odpykával stoper Trusina.

Na sněhem pokrytém terénu na hranici regulérnosti Tempo začalo aktivně a v úvodní čtvrthodině se prezentovalo střeleckými pokusy Havlase a Nechvíly. Admira byla důraznější v osobních soubojích, Tempo lepší v kombinaci.

Velkou šanci na otevření skóre měli ve 22. minutě útočníci Mutafov s Havlasem, kteří společně postupovali ne jediného obránce Admiry, ale Mutafov situaci vyřešil špatně, nakonec ani nepřihrál, ani nevystřelil. Ještě větší příležitost promarnil o čtyři minuty později Hurka po ideální asistenci Nechvíly, když sám před gólmanem Michalem trefil jen jeho náruč. Na střelu po zemi by asi nárok neměl.

Trest přišel ve 28. minutě. Fitzel v šestnáctce nedůrazně pokryl Martinice, jenž střílel do tyče a odražený míč poslal Jehlička za Sochova záda. Ve 37. minutě byl vyběhnuvší Socha u míče pozdě, nedohodl se s obránci a Mičko balon elegantně poslal lobem do šibenice. Dílo zkázy dokonal o minutu později školáckým zákrokem v šestnáctce Dedek a Kubice zvýšil z penalty na 3:0.

Po změně stran chtělo Tempo utkání alespoň zkorigovat, ale jeho snaha vyšla naprázdno a naopak si odvezlo krutý debakl. V 52. minutě ztratil míč Valášek, Martinic odstrčil Trunečku a nepříliš dobře umístěnou střelou překonal Sochu, jenž měl zřejmě zakrytý výhled.

V 57. minutě přišla jediná stoprocentní šance Tempa ve druhém poločase. Mutafov dobře zatáhl míč po levé straně, našel nekrytého Havlase, jenž nastřelil gólmana a dobíhající Hurka nedokázal proměnit ani svou druhou velkou příležitost v zápase.

Když v 67. minutě Socha špatně odkopl míč a Martinic mu jej z voleje nádherně poslal do sítě, bylo už velmi zle. Socha pak svou chybu několika výbornými zákroky napravil, ale v posledních minutách nezabránil, aby zdecimovaný tým ještě třikrát inkasoval.

Tempo si výrazně zhoršilo do té doby příznivé skóre a v konečné tabulce podzimu mu patří šesté místo s jedním plusovým bodem v tabulce pravdy, ale s výraznou ztrátou na čelo tabulky.