Ml. žáci B: V neděli zlepšení a konečné 11. místo

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 04. 12. 2005

Dvoudenního Mikulášského turnaje ročníků 93 a mladších pořádaného TJ Kyje na umělé trávě třetí generace se zúčastnilo dvanáct mužstev ve dvou skupinách po šesti účastnících, hrálo se 1x20 minut.

Tempo reprezentovali mladší žáci B (ročník 94 a Patrik Strnad - ročník 93): Žurav, Čutka, Šilhavý, Lehký, Petrák, Jirsák, Fejt, E.Čech, R.Čech, Flaks, Strnad O., Strnad P., Tintěra.

"Přijeli jsme oslabeni o nemocného Maška a Škopka a v sobotu se ještě zranil Ondřej Strnad, kterého v neděli nahradil Patrik Strnad. Turnaj byl pro kluky velkou zkušeností, protože naše skupina byla opravdu velmi silná, poznali jak jsou na tom proti silným soupeřům," poznamenal trenér Ivo Flaks.

"V sobotu se jim zcela evidentně nechtělo hrát, bylo to bez šťávy, důrazu, přesnosti a hlavně jsme nebyli schopni vstřelit branku, zde se projevila jednoznačně nepřítomnost Maška a Škopka, které ostatní plně nenahradili. V neděli přestavěná sestava, v útoku Flaks a P.Strnad a hlavně se pánům chtělo opět hrát. S přeborovou Libuší jsme remizovali podobrém výkonu a v utkání o 11. místo jsme porazili FC Háje jasně 2:0," pokračoval Flaks.

Výsledky:

Tempo - Viktoria Žižkov 0:1
Dvanáct minut soupeře tlačíme, pak dostaneme gól a je rozhodnuto.

Tempo - Sparta 0:2
Do 9. minuty se držíme, dokonce jsme víc na polovině soupeře. V 9. a 11. minutě dostáváme laciné góly, obrana nikde.

Tempo - Bohemians 0:1
Držíme se, i když je soupeř u nás, opět chyba a v 9. minutě dostáváme opět laciný gól. Zápas, kdy jsme vystřelili za 20 minut pouze jednou na branku soupeře!

Tempo - Kyje 0:4
Proti relativně nejpřijatelnějšímu soupeři podáváme nejhorší výkon, čtyři zcela stejné chyby obrany znamenají krutou prohru. V šatně je dusno a hráči slibují, že v neděli zabojují.

Tempo - Libuš 1:1
Branka: E. Čech
Pánové začali opět hrát fotbal, jsou agresivní, bojují, nedostatky ve hře nahrazují bojovností. Dvakrát výborně zasahuje brankař Žurav. V 17. minutě dostáváme gól. Hned po rozehrávce míří do pokutového území Flaks, kde je faulován a rozhodčí Váša píská nekompromisně penaltu, kterou se štěstím proměňuje E.Čech. Cenná remíza.

Tempo - FC Háje 2:0
Branky: Fejt, Flaks.
V utkání o 11. místo porážíme opět po bojovném výkonu celého mužstva FC Háje. Ve 13. minutě vedeme gólem Fejta, v 15. minutě přidává rozhodující branku Flaks nádherně umístěnou hlavičkou po rohovém kopu.