St. dorost: Slavoj Podolí - FC Tempo 3:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 08. 12. 2005

Ke změně na postu trenéra došlo u týmu staršího dorostu, když Josefa Košinu nahradil Miloslav Pytlík a v nové funkci mužstvo poprvé vedl v přípravném utkání na hřišti Slavoje Podolí.

Slavoj Podolí - FC Tempo 3:1 (3:0)
Branka Tempa: Duchek.
FC Tempo: Kolařík - Rybčak, Přibyl, Bartošek, Turek (T. Trikal) - Vaněk (46. Pešek), Lomoz, Podroužek (P. Trikal), Duchek - Chmelík, Hlavík (46. Schmidt).
Pro nemoc se omluvili Satýnek a Lhota, Votava z časových důvodů.

Hodnocení trenéra Miloslav Pytlíka: První poločas jsme hráli systém 4-4-2. Od úvodního hvizdu měl soupeř územní převahu, ale jeho akce končily téměř 39 minut na dobré hře našich zadáků a záložníků. Co prošlo, zlikvidoval s jistotou Standa Kolařík v brance. Chyby či zaváhání soupeře jsme využívali k rychlým protiútokům. Soupeře jsme však k defenzivní hře moc nepřinutili.

Stav 0:0 trval do 39. minuty, kdy jsme obdrželi po nečekané a chytré střele z cca 17 metrů první branku. Následně po chybě a rychle zahraném přímém kopu branku druhou a téměř ihned z rozehrání branku třetí. Tato chvilková nekoncentrovanost a neschopnost odpálit míč od obránců či záložníků co nejdále k čekajícímu útočníkovi nebo do autu se nám opět nevyplatila.

Po prvním poločase bylo provedeno střídání hráčů mladšího dorostu (dohoda již byla před zápasem) a i za jinak dobře hrajícího Jirky Vaňka nastoupil Tadeáš Pešek.

Ze systému 4-4-2 jsme přestoupili na systém 4-3-2-1, který nám bude asi vyhovovat nejvíce díky schopnostem Míry Chmelíka a Marcela Duchka, jsme již zkoušeli při posledním zápase na Aritmě.

Na pravou stranu obrany místo Filipa Turka nastoupil Tomáš Trikal, záložní trojici tvořili Tadeáš Pešek, Jirka Lomoz a Pavel Trikal, předsunuté záložníky a stažené útočníky hrál Marcel Duchek a Míra Chmelík. Na hrotu útoku byl Petr Schmidt, který měl za úkol narušovat a i znemožňovat zpětnou rozehrávku soupeře a při našem držení míče vázat poslední dva hráče soupeře a případně míče narážet oběma staženým útočníků. Petr se snažil, ale ještě to chce více sehranosti s útočníky a především se zálohou a obranou, která se ho musí svými i obrannými odkopy optimálně vyhledávat. Hra v druhém poločase se téměř vyrovnala. Marcel Duchek šel třikrát sám na brankaře soupeře - jednou nadvakrát proměnil a vstřelil tak jedinou naší branku. Jirka Lomoz a Mirek Chmelík nastřelili tyč a břevno soupeřovy branky. Vcelku pohledné akce se střídaly na jedné i druhé straně.

Děkuji všem za předvedený výkon a to i hráčům z mladšího dorostu. U nich mám výtku k tomu, že se tito hráči snaží herní situace více řešit individuálně, což vede mnohdy k narušení herního systému. Je to zvyk z mužstva mladšího dorostu, kde jsou tito hráči ve své kategorii bráni jako klíčoví a hru tvoří. Při nasazení do hry ve starším dorostu jsou však hráči soupeře daleko vyspělejší a technicky zdatnější, což i oni musí akceptovat – je to realita.

První trénink v nové roce bude 3.1.2006 od 17:00 hodin spolu s mladším dorostem.