Muži A: Čechie Uhříněves - FC Tempo 2:5

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 18. 01. 2006

Parádní výkon v prvním poločase rozhodl o výhře Tempa v přípravném utkání proti Čechii Uhříněves, vedoucímu celku I.A třídy, v rámci zimního turnaje ve Štěrboholích. Tempo na hřišti jasně dominovalo, i když po změně stran dostalo dva víceméně náhodné góly.

Čechie Uhříněves - FC Tempo 2:5 (0:5)
Branky: 48. Budák vlastní, 60. Šimáček - 8. a 38. Nechvíla, 2. Dedek, 31. Fitzel, 41. Rožánek.
FC Tempo: Kuchař (46. Socha) – Hurka, Dvořák, Netušil – Budák, Krajčí, Fitzel, Nechvíla (46. Vrba), Žalud – Dedek, Rožánek.

Tempo předvedlo bleskový úvod a soupeř během úvodních deset minut na hřišti prakticky nebyl. Hned v úvodní minutě trefil Rožánek břevno, ve druhé minutě už Nechvíla připravil vedoucí branku Dedkovi. V 8. minutě si Nechvíla doslova vychutnal soupeřovu obranu a zvýšil na 2:0.

V 18. minutě se obranou Uhříněvsi prosmýkl Rožánek, ale volil nesmyslné zakončení lobem. Třetí branku přidalo Tempo po půlhodině hry, kdy Nechvíla vybídl k zakončení Fitzela. Za sedm minut Rožánek jen lehce tečoval Žaludův centr a Nechvíla dorazil míč do sítě - 4:0. Exhibiční první půli zakončil ve 41. minutě Žaludův centr a Rožánkův volej do sítě na 5:0.

Do druhé půle nahradil Nechvílu (v prvním poločase 2+2) Vrba. Uhříněves hned ve 48. minutě snížila zásluhou nešťastné vlastní branky Budáka. Tempo si nadále udržovalo převahu, i když ne tak výraznou jako před přestávkou. Chvilka snížené koncentrace přinesla v 60. minutě druhý gól soupeře.

Několik dalších šancí Tempa brankou neskončilo, Žalud navíc v 77. minutě neproměnil pokutový kop za faul na Vrbu.