Muži A: Meteor VIII - FC Tempo 7:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 22. 01. 2006

Po středečním výborném výkonu s Uhříněvsí přišlo v rámci turnaje Royal Cup vystřízlivění a těžká porážka 2:7 s domácím Meteorem. Na takový zápas je nejlépe co nejdříve zapomenout, protože těžko hledat hráče, kterému by utkání vyšlo. První půlhodinu Tempo sice bylo lepším týmem, mělo více ze hry, ale když se Meteor dostal ve druhém poločase do dvoubrankového vedení, proměnil zápas v jednoznačnou záležitost.

Meteor VIII - FC Tempo 7:2 (2:1)
Branky: Fíček 3, Stratil, Horák, Novák, Eichinger - 41. Dedek, 86. Havlas.
FC Tempo: Socha – Hurka, Trusina, Netušil (61. Netušil) – Valášek, Fitzel (46. Dvořák), Nechvíla, Vrba, Žalud – Dedek (54. Havlas), Mutafov (54. Březina).

První půlhodinu bylo Tempo o něco lepším týmem, prosazovalo se kombinací, zatímco domácí jen nakopávali dlouhé míče na útočníky Stratila s Fíčkem. Neujala se hlavička Žaluda ani volej Dedka, a tak se ve 30. minutě prosadil Stratil, jenž se prosadil středem obrany Tempa a přeloboval Sochu. Za osm minut nato Netušil zbytečně ztratil míč na polovině soupeře a Meteor předvedl ukázkový brejk a Fíček po Stratilově asistenci zvýšil na 2:0.

Tempo vrátil do hry samostatný nájezd Dedka po asistenci Hurky čtyři minuty před poločasem. Gólman Meteoru Vild neměl na umístěnou střelu k tyči nárok - 2:1.

V 51. minutě se Meteor prosadil potřetí a prakticky zápas rozhodl. Mezi 68. a 85. minutou nasázel čtyři branky jako přes kopírák - centr ze strany a nehlídaný hráč dorazil prakticky do prázdné branky.

O kosmetickou úpravu se postaral v 86. minutě parádní střelou ze šestnáctky Havlas po laxním výkopu gólmana Vilda.