Muži A: FC Tempo - FC Bzová 4:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 30. 01. 2006

Tempo dalo v mrazivém nedělním podvečeru zapomenout na nepříjemný páteční debakl s dorostem Bohemians a po vydařeném výkonu přehrálo na turnaji Meteoru šestý tým divizní skupiny A FC Bzová vysoko 4:0.

FC Tempo - FC Bzová 4:0 (1:0)
Branky: 71. a 80. Žalud, 24. Fitzel, 67. Nechvíla.
FC Tempo: Kuchař (46. Socha) – Hurka (62. Hlavička), Trusina, Netušil – Valášek (52. Rožánek), Fitzel, Dvořák, Vrba, Žalud – Nechvíla, Mutafov (52. Havlas).

Tempo do zápasu vstoupilo zostra a divizního spoueře přehrávalo zejména v útočné činnosti. Ve velkých gólových šancích se postupně objevili Nechvíla, Žalud, jenž trefil břevno a Dvořák, který mířil těsně vedle branky. Gólový úspěch přišel až ve 24. minutě, kdy Vrba našel na vápně volného Fitzela, ten si míč postrřil kolem obránce a nedal brankáři šanci - 1:0.

V rozmezí dalších dvou minut mohl skóre dvakrát navýšit Nechvíla, jasné šance ale nedokázal přetavit v gól. Gólman Kuchař neměl v prvním poločase překvapivě vůbec žádnou práci, obrana Tempa pracovala velmi dobře.

Po změně stran soupeř na dvacet minut převzal iniciativu a výsledkem byl jeho tlak a dvě poměrně dobré příležitosti, ale obrana v čele s gólmanem Sochou je dokázala zneškodnit.

Rozhodující moment utkání přišel v 67. minutě, kdy Nechvíla obral o míč stopera Bzové a samostatný nájezd zkušeně proměnil. Od té chvíle existovalo na hřišti už jen jedno mužstvo a dvěma krásnými góly zasloužené vítězství Tempa pečetil záložník Žalud.

Tempo na turnaji získalo první body, navíc po zatím nejlepším výkonu a napravilo si předchozími porážkami pošramocené sebevědomí.