Muži A: Roudnice nad Labem - FC Tempo 4:4

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 04. 02. 2006

Další přípravné utkání dnes sehrál A tým Tempa na umělé trávě čtvrté generace Roudnice nad Labem, aktuálně druhého týmu severočeského krajského přeboru. Utkání skončilo divokou remízou 4:4, ale vzhledem k průběhu utkání si Tempo zasloužilo vyhrát. Pozitivem je, že slušný výkon podala notně poslepovaná sestava.

Roudnice nad Labem - FC Tempo 4:4 (3:4)
Branky Tempa: 3. a 16. Havlas, 34. Vrba, 41. Hurka.
FC Tempo: Kuchař (46. Socha) – Hurka, Trusina, Hlavička (12. J.Nechvíla) – Duchek (55. Kuchař), Vrba, Dedek, V.Nechvíla, Žalud – Havlas, Březina.

Kromě dlouhodobých marodů Soumara s Vrzalem chyběli Netušil, Krajčí, Dvořák, Fitzel, Mutafov a Valášek. Zaskočili tak Jiří Nechvíla z B týmu a dorostenec Duchek.

Samotný zápas začal zmatky v obraně domácích, první ve druhé minutě nevyužil Dedek, ten druhý již zkušeně potrestal Havlas. Stejný hráč se trefil v 16. minutě z hranice šestnáctky a zvýšil na rozdíl dvou branek.

Tempo bylo v kombinacích mnohem přesnější, zatímco akce domácích končily vesměs nepřesnými přihrávkami. Přesto se Roudnici povedlo zčistajasna vyrovnat. Udeřila dvakrát během tří minut (28. a 30.) navlas stejnými góly. Centr přes hráče (Hurka a J.Nechvíla) z pravé strany od brankové čáry a přesná hlavička nabíhajícího nepokrytého hráče.

Vedení zpět na stranu Tempa strhnul ve 34. minutě Vrba po nezištné přihrávce V.Nechvíly a za sedm minut nato se parádně trefil Hurka po přiťuknutí od Dedka - 2:4.

V samém závěru poločasu si rozhodčí vymyslel penaltu po údajném faulu V.Nechvíly - 3:4.

Hned po změně stran neuhlídal Duchek nabíhajícího hráče domácích a střídající Socha, aniž si téměř sáhl na míč, jej lovil ze sítě - 4:4.

Na hřišti poté začaly plát zbytečné emoce. Domácí se soustředili na nevybíravé zákroky na V.Nechvílu, jemuž fotbalově nestačili, a ten nakonec raději odstoupil a Tempo dohrávalo v deseti. Hráči Tempa se zase věnovali diskusím s rozhodčím, a tak se druhý poločas dohrával víceméně z povinnosti. Největší šanci Tempa spálil Březina, který se při samostaném nájezdu ani nedostal ke střele.