St. dorost: FC Tempo - Újezd nad Lesy 4:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 11. 02. 2006

Starší dorost Tempa zvítězil minulou sobotu nad Újezdem nad Lesy 4:1. Branky zaznamenali Tomáš Trikal z penalty, Šulc, Lomoz a Podroužek. Tým Újezda byl v pořadí již třetím soupeřem z I. třídy (skupina B - 5. místo z 12).

Sestava: Vlasák - Rybčak, Satýnek, T. Trikal, Turek - Vaněk, Lomoz, Bartošek - Duchek, Chmelík - Šulc.
Střídali: P. Trikal, Okrouhlický, Podroužek.
Omluveni: Kolařík, Pešek, Přibyl, Schmidt.

Komentář trenéra Miloslava Pytlíka:

Hru jsme zahájili v základní sestavě s tím, že bude postupně po cca 15ti minutách prováděno střídání všech tří náhradníků. Náš tým měl od samého začátku územní převahu, kterou se nám dlouho nedařilo zužitkovat. Hra postrádala kombinaci a byla založena spíše na individuální snaze jednotlivců, která však narážela na dobře organizovanou obranu soupeře. Tento způsob hry byl do jisté míry ovlivněn i způsobem střídání, které bylo vedeno snahou o zapojení všech přítomných hráčů do hry, ale docházelo k narušení hry již sehraných dvojic. První branku jsme vstřelili z penalty ve 25. minutě, která byla nařízena za sražení Vaňka. Druhou branku přidal Šulc hlavou. Jedinou branku jsme obdrželi z přímého kopu z 18 metrů, kdy hráč soupeře přesně obstřelil naší zeď. Jednalo se o jediné zaváhání Vlasáka v brance, který do té doby zneškodnil několik dobrých střel.

O poločase jsem si v šatně s hráči opět zopakoval systém hry, herní činnost jednotlivců i řad s tím, že střídání tří hráčů bude provedeno v polovině druhého poločasu, aby doba k sehrání byla vždy optimální. Druhý poločas byl od počátku v naší režii a bylo otázkou času, kdy soupeře donutíme k chybě, kterou zužitkujeme i brankově. Naše akce se projevovaly dobrou kombinací a s velice dobrým přenášením hry a zapojováním do útočných akcí všech tří řad. Jedinou šanci nabídl hostům T.Trikal chybnou rozehrávkou – malou domů, ale tuto možnost včasným vyběhnutím na hranici šestnácky a vyražením zneškodnil Vlasák v brance. Po vystřídání tří hráčů v 67. minutě jsme vstřelili dvě za sebou jdoucí branky Lomozem a Podroužkem, a potvrdili tak konečný stav 4:1.

Opět jsme sehráli dobrý zápas s tečkou v podobě třetího vítězství v řadě s týmy z nižší soutěže. Poděkování patří opět všem hráčům a především Duchkovi, který měl již v nohách 60 minut zápasu za A tým v Roudnici nad Labem. Hráči mladšího dorostu Šulc a Podroužek, kteří se především ve druhém poločase střídali na pozici hrotových útočníků si zvykali na systém hry trochu obtížněji, ale i přes tuto skutečnost právě oni vstřelili dvě důležité branky.

V dalším programu přípravných zápasů je záměr nalézt soupeře z mužstev přeboru či divize.