Muži A: Uhelné sklady - FC Tempo 1:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 12. 02. 2006

Den po příjezdu z náročného soustředění a bez několika hráčů základní sestavy Tempo sehrálo poslední zápas základní skupiny Royal Cupu a získalo druhé vítězství. Čtvrtý tým přeboru, tým Uhelných skladů, Tempo zaslouženě porazilo brankami Mutafova a Březiny 2:1. Šest získaných bodů znamená boj ve skupině o konečné 9. až 14. místo.

Uhelné sklady - FC Tempo 1:2 (0:1)
Branky Tempa: 7. Mutafov, 59. Březina.
FC Tempo: Kuchař - Hurka, Vrba, Netušil – Budák, Fitzel, Krajčí, Nechvíla (56. Březina), Mutafov - Dedek, Březina (46. Blümel).

Tempo se muselo obejít bez dlouhodobě zraněných Soumara s Vrzalem, zraněného Trusiny a nemocných Dvořáka, Žaluda a Valáška. Omluveni byli i Socha s Havlasem. Z B týmu tak vypomohli Budák a Blümelem a vedli si velmi zdatně.

Tempo začalo velmi aktivně a už v 6.minutě vyslal Fitzel ideální kolmicí do šance Mutafova, jenž ale trefil jen soupeřova brankáře. Navlas stejnou situaci oba aktéři zopakovali o minutu později a tentokrát už se Mutafov prosadil - 0:1.

Nadále bylo Tempo aktivnější a především mnohem přesnější ve středu pole, obranu výtečně dirigoval Vrba. Ve 14. minutě mohl náskok zvýšit Březina, po půlhodině hry mohl rozhodčí Stumpf odpískat penaltu po strčení do Dedka v pokutovém území. Ve 35. minutě se dlouhý míč překvapivě dostal až na nabíhajícího Budáka, jenž ale samostatný nájezd zakončil střelou vedle branky. V dobré šanci se ocitl za čtyři minuty Dedek po akci Mutafova.

Poslední pětiminutovka první půle patřila soupeři. Nejprve výborně zasáhl na brankové čáře gólman Kuchař, zachránil i situaci po hrubce Nechvíly a v poslední minutě mu pomohla tyč.

Druhá půle začala pro Tempo nešťastně, když po deseti minutách musel odstoupit Nechvíla a byl odvezen do nemocnice s podezřením na zlomeninu klíční kosti, vyšetření ji naštěstí nepotvrdilo. V sestavě jej nahradil o poločase vystřídavší Březina a hned se prosadil. Dostal přesnou přihrávku od Fitzela a mazáckým lobem zvýšil na dvougólový rozdíl.

Tempu docházely síly a po zbytek zápasu se stáhlo do obrany. Soupeře ale do vážných šancí nepouštělo, naopak zvýšit mohli v nadějných pozicích Fitzel a Mutafov.

Čtyři minuty před konce se Uhlířům řece jen podařilo snížit střelou z hranice šestnáctky do protipohybu gólmana Kuchaře, kdy již Tempo dohrávalo v deseti po odstoupení zraněného Hurky.