St. dorost: H.Měcholupy - FC Tempo 4:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 15. 02. 2006

Utkání s týmem Horních Měcholup, který je účastníkem Pražského přeboru a je na druhém místě po podzimní části soutěže bylo již čtvrtým v pořadí v rámci přípravy.

Horní Měcholupy - FC Tempo 4:3 (1:2)
Branky Tempa: Duchek z penalty, T.Trikal, Chmelík.
FC Tempo: Kolařík - Rybčak, Přibyl, Satýnek, T. Trikal - Vaněk, Lomoz, Bartošek - Duchek, M.Chmelík - Šulc.
Střídal: Schmidt.
Omluveni: Pešek, P. Trikal.

Tentokrát jsme se museli z důvodu zranění, nemoci či zimního výcviku na horách obejít bez více hráčů mladšího dorostu.

Hru jsme zahájili v uvedené sestavě s P. Schmidtem na lavičce. (Střídání bylo domluveno již v šatně - vždy v 20.- 25. minutě poločasu). Hra obou týmů byla v průběhu prvního poločasu vcelku vyrovnaná. Náš herní projev působil křečovitě a postrádal rychlou kombinaci, kterou již umíme zahrát a zatlačit soupeře do defenzivy. Opět se někteří hráči zbytečně pouštěli do osobních kontaktů a individuálních akcí, místo aby volili včasnou přihrávku. Na některých hráčích byl znát respekt ze soupeře, (že by černá můra - podzimní prohra 1:12). První branku vstřelili Měcholupy po hrubé chybě ve středu naší obrany, když Přibyl nezdařeným odkopem naservíroval tutovku, kterou soupeř bez zaváhání potrestal tvrdou střelou k pravé tyči a Kolařík v naší brance byl bez šance.

I přes obdrženou branku jsme byli v útočné fázi aktivní a snažili se o rychlé brejky. Při jedné z našich akcí po pravé straně byl stažen v pokutovém území Duchek a sám nařízenou penaltu s přehledem proměnil. Hra byla za stavu 1:1 stále vyrovnaná, ale naše mužstvo ukončilo poločas vítězně - to se po přímém kopu zahrávaném z levé strany hlavou výborně trefil T.Trikal.

Ve druhém poločase došlo ze strany soupeře ke střídání, což se projevilo zvýšenou útočnou aktivitou především ve středu hřiště. Při jedné z útočných akcí soupeře byl na hranici našeho pokutového území opakovaně faulován náš hráč a naše obrana včetně brankaře přestala hrát s tím, že bude-či bylo pískáno. Opak však byl pravdou. Osamělý hráč hostí skóroval do naší prázdné branky. Totální zkrat a nepozornost všech hráčů v obraně včetně brankáře. I přes tuto již druhou lacinou branku jsme dokázali soupeře dostat opět pod tlak a po kopu z rohu se ve shluku hráčů nejlépe orientoval M. Chmelík, který zvýšil stav na 3:2 v náš prospěch.

Domácí po obdržené brance zvýšili tlak a jejich útoky se projevovaly dobrou kombinací především po naší pravé straně, kde se cítili jistější. Vyrovnání na 3:3 se hráčům H.Měcholup podařilo po jedné z akcí z pravé strany a příčné přihrávce na volného nabíhajícího hráče od vzdálenější tyče naší branky. Této akci opět předcházelo chybné rozehrání míče (nakrátko – místo dlouhého nákopu) hráčů ze středu obrany a zálohy. Z obdobné akce jsme obdrželi i čtvrtou branku, kdy si Přibyl nerozuměl s Kolaříkem v brance a centrovaný míč opět z pravé strany volně prošel mezi nimi k volnému útočníkov opět ke vzdálenější tyči. Na vyrovnání již nebyl čas - po necelé minutě po rozehrání obdržené branky byl odpískán konec zápasu.

Vyrovnaný zápas. Je naší chybou, že jsme obdrželi tři laciné branky. Některým hráčům tento přípravný zápas nevyšel, ale i to se stává. Svůj slabší den si vybrali Lomoz, Schmidt, Přibyl a chvilkami i Satýnek. Šulc z mladšího dorostu se snažil, ale i on umí více. Hra v obraně a to včetně komunikace se musí razantně do jarní části soutěže zlepšit. Chyby, kterých jsme se dopustili, nepřipadají v mistrovské soutěži absolutně v úvahu.

V neděli 19.2.2006 od 16:00 na stejném hřišti v Měcholupech - soupeř Říčany. Prosím hráče, ať si udělají po zápase v neděli cca hodinu volno - provedeme si krátké shrnutí přípravy ve sport-baru na Měcholupech.