Muži A: Dukla Praha - FC Tempo 0:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 20. 02. 2006

Cenný skalp získal A tým Tempa na zimním turnaji Royal Cup na Meteoru. V rámci skupiny o konečné 9. až 14. místo porazil přeborovou ambiciózní Duklu 1:0 brankou Rožánka ze 67.minuty. Zápas byl spíše bojem o každý metr hřiště, šancí se na obou stranách urodilo poskrovnu. Až po přestávce Dukla dvakrát trefila tyč, zatímco Tempo dokázalo svou největší šanci proměnit. Tempo si ve skupině s plným počtem devíti bodů upevnilo první pozici.

Dukla Praha - FC Tempo 0:1 (0:0)
Branka Tempa: 67. Rožánek.
FC Tempo: Socha - Hurka, Trusina, Netušil – Mutafov, Fitzel, Vrba, Budák (52. Komorník), Žalud - Dedek, Nechvíla (16. Rožánek).

První poločas se odehrál výhradně mezi šestnáctkami, oba brankáři byli téměř bez práce. Po čtvrthodině musel odstoupit kapitán Nechvíla, jehož naražené rameno se ukázalo jako ještě nedoléčené.

Po změně stran Tempo v nemocemi a pracovními povinnostmi okleštěné sestavě dokázalo utkání rozhodnout ve svůj prospěch. První šanci ale měla Dukla v 55. minutě, kdy její hráč nasměroval hlavou míč jen do tyče.

V 67. minutě Dedek ideálně narazil v šestnáctce míč proti noze Rožánkovi, jenž levačkou mířil přesně k tyči a rozhodl o zisku tří bodů.

V 72. minutě Dukla podruhé zazvonila trochu zbloudilou střelou o tyč, aby druhou, tentokrát neproměněnou, šancí odpověděl deset minut před koncem Rožánek po přihrávce Žaluda. Úspěšnější ale byl gólman Dukly a povedenou střelu vyrazil na roh.