St. dorost: Říčany - FC Tempo 3:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 21. 02. 2006

"Tentokrát jsme se museli obejít bez více hráčů. Hodinu před zápasem se omluvil Rybčak a Šulc. Hru jsme zahájili v níže uvedené sestavě se dvěma hráči po nemoci - Vaněk a Duchek - a bohužel bez možnosti střídání," uvedl k nedělní prohrané přípravě s týmem Říčan trenér Miloslav Pytlík.

Říčany - FC Tempo 3:1 (1:0)
Branka Tempa: T.Trikal z penalty.
FC Tempo: Kolařík - Okrouhlický, Přibyl, Satýnek, T.Trikal - Vaněk, Lomoz, Bartošek - Duchek, Chmelík - Vitásek.

Hra byla vyrovnaná do 20. minuty, kdy se hráči soupeře, posíleni o fotbalisty z vyšší soutěže (domluveno s trenérem Říčan z důvodu malého počtu hráčů), sehrávali. Zhruba od 20- minuty si mužstvo Říčan postupně vytvářelo územní převahu a svou rychlostí a individuální technikou jednotlivců mnohdy dokázalo našim hráčům pěkně zamotat nejen hlavu. Brankař Kolařík bravurně zneškodnil přímý kop a několik dalších nebezpečných akcí soupeře. Jedinou branku prvního poločasu jsme obdrželi po nedůrazně zahrané malé domů (či výměně mezi obránci), kdy útočník hostí tento úmysl vystihl a snadno přehodil našeho brankaře. I přes herní převahu hráčů Říčan jsme nepůsobili odevzdaně. Tak jako v minulém utkání opět někteří hráči zbytečně řešili herní situace individuálně, místo aby volili včasnou přihrávku či přenesení hry na volného spoluhráče. (Mnohým z našich hráčů neustále chybí prostorová orientace a periferní vidění).

Ve druhém poločase hráči soupeře pokračovali ve své aktivnější hře. Branku na 0:2 jsme obdrželi při kuriózní hře našeho brankaře, který udělal útočníkovi kličku a chybně přihrál přímo soupeři. Následnou lehkou střelu – lob do prázdné branky - šlo pouze ocenit potleskem. Za oplácení po opakovaném faulu hráče Říčan na Duchka v 65. minutě opustil Duchek hrací plochu.

Snížení stavu na 1:2 se nám podařilo již s devít hráči v poli z penalty, která byla nařízena za sražení. Proměnil ji s přehledem T. Trikal. Možnost na vyrovnání se nám naskytla při trestném kopu Bartoška. Jeho střelu s námahou brankář hostí vytlačil na tyč a míč prošel po brankové čáře téměř přes celou branku, ale do branky nezapadl. Branku na 1:3 jsme obdrželi v 80. minutě po nízkém výkopu Kolaříka od branky, který hráči soupeře ve středu hřiště zachytili a prošel s míčem nerušeně naší strnulou záložní řadou a obranou.

Soupeř z Říčan byl herně kompaktnější a naše hráče převyšoval především v rychlém startu na míč a individuální hrou jeden na jednoho. Je naší chybou, že jsme opět obdrželi tentokrát tři laciné branky! Také Kolařík v brance se nedokázal koncentrovat na hru celých devadesát minut. I dnes chytil několik tutovek, ale vzápětí vyrobí hrubku, které negativně ovlivní celý průběh zápasu. Při účasti pouze jedenácti hráčů - po nemoci oslabeného Vaňka a Duchka a dvou hráčů z mladšího dorostu Vitáska a Okrouhlického, považuji výsledek 1:3 za přijatelný.