St. přípravka A: FC Tempo - Dukla Praha B 3:0

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 01. 03. 2006

Po týdnu se starší přípravka A v dalším zápase zimního turnaje Aritmy opět potkala s družstvem Dukly, tentokráte s B týmem tvořeným většinou hráči ročníku 1996. Naše mužstvo potvrdilo v tomto duelu úlohu favorita a odvezlo si předpokládané vítězství. Jenomže to se nerodilo nijak lehce, i když Tempo jednoznačně na hřišti dominovalo. Hlavně v prvním poločase kluci předváděli celkem pohledný kombinační fotbal, kterému scházelo jedině zakončení. A příležitostí na vstřelení branky bylo v první půli víc jak dostatek.

FC Tempo – Dukla Praha B 3:0 (0:0)
Branky: Holko 2, Nwogu.
FC Tempo: Cahyna - Folprecht, Vencl, Nwogu, Polívka, Holko, Geissler, Matějček, Kalina, Eichler, Fencl, Pecha, Kocábek.

Hned ve 2. min. utkání Fanda F. z levé strany obrany vysunul na pravé straně Marka, který postupoval po pravé straně. Z ostrého uhlu tvrdě vystřelil, jenomže jeho střelu brankař vyrazil rovnou před Tomáše K., který ale míč neumístnil do prázdné branky z jednoho metru. V 5. min. Patrik na pravé straně našel volného Tomáše K., který míč ihned přenesl na druhou stranu brankoviště na úplně volného Radka, který z 50 centimetrů netrefil úplně odkrytou branku soupeře. Ve 14. min. Vašek z půlky hřiště vybídnul do akce Marka, který postupoval sám na brankaře. Ten však včasným vyběhnutím jeho střelu vytlačil na roh. Dukla se k naší brance za první poločas dostala jenom jednou, její akce však zaváněla gólem.

O přestávce probleskly nad hlavami kluků hromy – blesky. Kluci nastoupili do druhého poločasu s odhodláním vstřelit alespoň jednu branku. Příležitost k tomu byla ihned ve 26. min., kdy Marek na rohu pokutového území vybojoval míč pro Kubíka, který dobře vystřelil. Dráhu jeho střely, která mířila k levé tyčce již překonaného brankaře, však změnil vlastní spoluhráč Mirek, a tak míč skončil úplně na opačné straně brankoviště. To, o co jsme si koledovali celý první poločas, mohlo přijít hned po naší šanci, protože soupeřův hráč se dokázal opět jednou za poločas odpoutat od našich obránců a jenom dobrý Vojtův zákrok zabránil naši blamáži.

Po tomto ponaučení Patrik vrátil na svoje místo v obraně Vaška a Christa vysunul do útoku. A hned ve 29. min. Christ našel na levé straně volného Tomáše M., jehož střelu brankař Dukly stačil vyrazit, ale Marek tísněn obráncem soupeře stačil levačkou míč umístnit do branky – 1:0. Ve 32. min. překvapil Marek z přímého kopu brankaře Dukly. Dobře obstřelil zeď, jenomže z druhé strany než brankář předpokládal, a míč mezi nohama Christa umístnil k bližší tyčce jeho branky – 2:0. V 33. min. pro změnu zahrával přímý kop Tomáš K., jeho střela však těsně minula šibenici branky Dukly. V 35. min. míč z obrany dobře vyvedl Martin, našel před sebou volného Tomáše K., který ihned z dobrých 15 metrů z pravé strany vystřelil. Jeho střela však skončila na levé tyčce soupeřovy branky.

Pro diváka asi nejkrásnější okamžiky zápasu přišli ve 40 min. To nejdříve z dobrých 30 metrů z pravé strany zahrával přímý kop Christ. Na jeho centr si naběhl Marek, který z 8 metrů z voleje krásně vypálil a brankař Dukly předvedl celé své umění a jeho střelu bravurně vytlačil na roh. Nebylo mu to však nic platné. Kluci si vyměnili pozice a roh dobře rozehrál Marek, míč nacentroval přímo na Christa, který z voleje tentokrát brankáře Dukly prostřelil - 3:0. Roh jako přes kopírák předvedlo duo Marek a Christ opět ve 42. min., jenomže volej Christa tentokrát branku Dukly minul. Ve 45. min. dostal šanci zahrát další přímý kop Tomáš M., který se snažil míč umístnit taky k bližší tyčce, ale jeho pokus brankař bez problémů zneškodnil.

Zajímavé porovnání dvou týmů fotbalové Dukly a našeho týmu, který k zápasům nastoupil s malými změnami prakticky v úplně stejné sestavě a dokonce ve stejném rozestavění. Když jsem před týdnem chválil hlavně obranu za dobře zvládnutou práci, teď obrana často hořela a dělala spoustu kiksů, které, naštěstí pro nás, soupeř nevyužil. Oproti vyrovnanému zápasu s Duklou A jsme si v tomto zápase doslova otevřeli střelnici, ale výsledek je u obou zápasů stejný - výhra o tři branky.