Ml. žáci B: Bronz a indivuduální ceny z Litoměřic

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 04. 03. 2006

Dnešního halového turnaje "Talent tour 2006" ročníků 93 a mladších pořádaného FK Litoměřice se zúčastnilo těchto pět mužstev: FK Litoměřice, FC Tempo Praha, FC Háje, FK Bílina, FK Pokratice. Na poslední chvíli odpadla mužstva Litvínova a FK Kounice, takže se hrálo systémem každý s každým 1x16 minut. Byl to turnaj ročníků 93 a mladších.

"Na turnaj jsem odjížděl s posledními zdravými hráči, které jsem měl dnes k dispozici. Oba nemocné brankáře skvěle nahradil Patrik Strnad z A mužstva mladších žáků, který byl za svůj vynikající výkon vyhlášen nejlepším hráčem mužstva a nejlepším brankářem turnaje. Dále kapitán Ivo Flaks získal již čtvrtý titul nejlepšího střelce v rámci odehraných zimních turnajů. Vzhledem k tomu,že jsme byli jako jediní účastníci turnaje hráči druhé třídy, tak konečné 3.místo hodnotím pozitivně," uvedl trenér Ivo Flaks

"Opět docházelo k chybám zejména v defenzivní činnosti, kdy svůj den neměl zrovna Petrák a co se týče ofenzívy, čekal bych více důrazu od Maška a od Erika Čecha, více přesnosti a méně řečí. Turnaj byl velice dobře obsazený a uhrát dobrý výsledek bylo skutečně velmi náročné, k čemuž přispěl i rozhodčí spoustou chybných rozhodnutí a zejména zápas proti Bílině byl velmi vyhrocený, díky několika sporným rozhodnutím. V neposlední řadě oceňuji bohatost cen pro zúčastněná mužstva, která byla skutečně nevídaná.

Sestava:
P.Strnad, E.Čech, Petrák, Stejskal, Lehký, Jirsák, Mašek, Flaks, R.Čech

Výsledky:

Pokratice - Tempo 2:3
Branky: Flaks, Lehký, E.Čech
Proti relativně nejslabšímu soupeři a při našem obvykle pomalém rozjezdu vedeme rychle 3:0, ale soupeř záhy díky hrubé chybě Petráka snižuje na 1:3 a vzápětí po další chybě v zadní řadě snižuje na konečných 2:3.

Tempo - FC Háje 1:1
Branka: Flaks
Velmi pěkný zápas, soupeř se ujímá vedení 1:0, po velmi vyrovnaném průběhu utkání vyrovnává dvě minuty před koncem Flaks na konečných 1:1. Remíza je proti soupeři hrajícím I.třídu spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti.

Tempo - Litoměřice 3:3
Branky: Flaks 3
Zápas proti mužstvu hrající krajský přebor se vyznačoval divokou přestřelkou v podobě šesti vstřelených branek. Opět jsme zaspali začátek a v desáté vteřině prohráváme 0:1, záhy dostáváme druhou branku a soupeř je na koni, nevzdáváme se a drtivým nástupem Flakse vyrovnáváme na 2:2. Záhy se soupeř opět ujímá vedení a minutu před koncem vyrovnává Flaks na konečných 3:3. Jsem nespokojen, tento zápas měl být náš!

Tempo - Bílina 1:2
Náš další zápas proti mužstvu hrajícímu krajský přebor, kluci i přes prohru podávají velmi dobrý výkon, ale díky katastrofálnímu výkonu rozhodčího nám není přáno. Možná, že za to ani nemohl, ale prostě co je moc, to je moc! Další fantastický výkon P.Strnada v brance. Čekáme na výsledek posledního utkání, který nás zaslouženě posouvá na 3.místo.