Ml. žáci přípravka: ABC Braník - FC Tempo 3:6

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci přípravka, Vydáno dne: 08. 03. 2006

V rámci neoficiálního turnaje, kde se tuto zimu potkává na velkých hřištích naše starší přípravka A s celky Sparty, Slavie, Marily Příbram, Benešova a ABC Braník, se na hřišti SEMI Kačerov naši hráči potkali právě s celkem ABC Braník. Pro oba celky to bylo již v krátké době počtvrté, co si změřily své síly a až doposud ve všech zápasech zvítězili hráči přeborového Braníka. Jenomže všechny výhry Braník zaznamenal na menších hřištích a v posledním vzájemném souboji na velkém hřišti na podzim 2005 se z vítězství naopak těšilo naše mužstvo. Ze zaslouženého vítězství jsme se nakonec mohli radovat opět.

ABC Braník – FC Tempo 3:6 (2:3)
Branky Tempa: Nwogu 2, Kocábek 2, Linhart, Pokorný.
FC Tempo: Cahyna – Linhart, Kalina, Polívka, Vencl, Pokorný, Matějček, Geissler, Eichler, Nwogu, Kocábek, Pecha.

Kluci zvládli souboj s favoritem navýbornou a celkem v pohodě dokráčeli k překvapivě vysokému vítězství, za kterým stálo ale hlavně hodně fotbalového citu, důrazu a bojovnosti. K zápasu za nás přitom doslova nastoupilo torzo hráčů, t.j. všichni kdo se v pondělní odpoledne udrželi na nohou a neulehli do postele nebo nejsou jinak zraněni.

I když v prvním poločase padlo pět branek, z fotbalového hlediska byl lepší druhý poločas, kde se hrál velmi dobrý fotbal z obou stran. V prvním poločase si hráči obou mužstev jakoby zvykali na rozměry velkého hřiště a hra většinu času probíhala na levé (z pohledu od šaten) straně hřiště. Ve druhém poločase už hráči využívali celou plochu hřiště a jistě se bylo na co dívat.

My jsme soupeře zaskočili neustálým presinkem, naši kluci byli u všeho dřív, a tak z toho pramenily chyby soupeře. Jenomže chyb se nevyvarovali ani naši hráči. Náš brankostroj zahájil Honza, když z rohu překvapil domácího brankaře, který si jeho centr uklidil do vlastní sítě - 1:0. Navázal na něj Christ, který využil naše napadání a přes obranu soupeře se uvolnil a vedle vybíhajícího brankaře zavěsil 2:0. A naše branky v prvním poločase zakončil Tomáš K., který využil zmatek po dalším našem rohu a v tu chvíli zvyšoval na 3:1 pro nás, protože domácí využili jednu ze svých silných stránek a po rychlém průniku do naši obrany poprvé snížili. V závěru prvního poločasu si naše hráče jako kuželky rozestavil domácí záložník, udělal si slalomovou dráhu a podruhé snižoval náš náskok.

Ve druhém poločase naše napadání překvapivě ještě zesílilo, a tak hned zkraje Christ využil další možnost jít do brejku a svoji šanci opět proměnil - 4:2. Škoda, že pak ale nevyužil další asi tři čtyři dobré příležitosti, z kterých jedna skončila na tyčce domácí branky, a tak nezavršil svůj povedený výkon. Další brankou jej ale korunoval Tomáš K., který využil srážku dvou protihráčů a svůj brejk z půlky hřiště umístil vedle vybíhajícího brankaře do jeho sítě - 5:2. Tomáš K. se mohl radovat ještě jednou, když těsně před svojí druhou brankou dobře naběhl na roh Christa a jeho tvrdá hlavička letěla těsně vedle branky. Hráči Braníka pak opět využili svoji sílu v rychlém vysunutí svých útočníků a když po naší chybné rozehrávce zůstal Vašek sám mezi dvěma hráči soupeře a Vojta nevystartoval pro míč, nezbylo jejich útočníkům nic jiného než snížit na 5:3.

Konečný účet zápasu však podtrhli naši hráči, když využili špatné postavení vlastně celého mužstva Braníka u našeho přímého kopu na půlce hřiště. Honzík přehodil celou hráz hráčů, která stála jenom nějakých deset metrů od něj, k míči se první dostal Christ, jehož brejk však zastavil domácí brankař ve spolupráci s obránci. Míč se ale odrazil k nabíhajícímu Danovi, pro kterého nebyl problém míč poslat do opuštěné branky - 6:3.