St. dorost: FC Tempo - Mělník 4:5

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 13. 03. 2006

V dalším ze sérir přípravných utkání prohráli starší dorostenci Tempa s Mělníkem, týmem krajského přeboru, hokejovým výsledkem 4:5. Hrálo se na umělé trávě v Jílovém. Komentář trenéra Miloslava Pytlíka...

FC Tempo - Mělník 4:5 (1:3)
Branky Tempa: Strouhal 2, Duchek, Lomoz.
FC Tempo: Kolařík - Rybčak, Přibyl, Satýnek, - T. Trikal - Vaněk, Turek, Strouhal - Chmelík, Duchek - Lomoz. Střídali: Sova, P. Trikal. Omluveni: Pešek, Schmidt, Bartošek.

Zápas byl zahájen za slabého sněžení, které postupně nabíralo na intenzitě. Úvodních deset minut hry borců z Mělníka bylo vedeno ve velice svižném tempu. (Myslím si, že mnozí z hráčů Tempa děkovali T. Tichému za dávky kilometrů v přípravě při společných trénincích. Někteří naši borci asi i těžko trávili vídeňské párečky, které si těsně před utkáním v místní restauraci dali k večeři).

Hráči Tempa si velice rychle zvykli na aktivní a důraznou hru soupeře. Stačilo několik váhavých odkopů či zbytečné držení míče a následné situace byly velice nebezpečné. Dá se říci, že co prošlo jistým obráncům likvidoval Kolařík v brance. Hráči Mělníka byli v útočné fázi aktivnější, ale byli jsme to my, kdo se ujal vedení. To se z rohu šestnáctky pěknou střelou vnějším nártem trefil Duchek. Hráči Mělníka po inkasované brance přidali na aktivitě a vyrovnání se jim podařilo po nezdařeném odkopu Duchka, který situaci v malém čtverci řešil chybnou rozehrávkou na hranici pokutového kopu. Tuto chybu hráči Pšovky Mělník nekompromisně potrestali vyrovnávací brankou.

Stav 1:1 vydržel do 35. minuty, kdy jsme po zaváhání ve středu obrany a především chybném vykrytí hráčem ve středu zálohy umožnili zakončit akci soupeře přesnou přízemní střelou k levé tyči z hranice středu šestnáctky. Během několika minut jsme obdrželi téměř ze stejné pozice branku třetí. To slabá přízemní střela podklouzla pod tělem jinak jistého Kolaříka v brance. Hráči Mělníka se pokusili chvilkovou nejistotu Kolaříka využít, ale do konce poločasu zůstal pro nás nepříznivý stav nezměněn.

Druhý poločas jsme zahájili velice aktivně. Z důvodu aktivního pohybu hráčů Mělníka ve středu hřiště jsme posílili střed naší zálohy o jednoho hráče a přešli na hru se dvěmi útočníky. Lomoz na hrotu útoku byl pro obranu soupeře i nadále nebezpečný. Blýskl se sólovým únikem. Jeho koncová střela jen těsně minula pravou tyč branky soupeře. Lomoz se však dočkal a podařilo se mu snížit stav na 2:3. Hráči Mělníka po obdržené brance znejistěli, a tak vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. To se z přímého kopu trefil Strouhal. Během 15 minut druhého poločasu bylo srovnáno na 3:3. Útočné akce se střídaly na obou stranách. Místy to byl na zasněženém kluzkém terénu boj muž proti muži. Po jednom z přímých kopů z 20 metrů Kolařík neudržel přesně mířený míč k pravé tyči a u dorážky byl dříve hráč hostů - 3:4. Naši hráči se i nadále nevzdávali a jedna z akcí aktivního Strouhala skončila v brance soupeře - 4:4.

Z konečného vítězství se však radovali hráči z Mělníka. V 82. minutě se po vysokém centru, kdy se míč na několik vteřin Kolaříkovi ztratil ve světlech a ve tmě, trefil hlavou hezkým lobem mířeným na vzdálenější tyč útočník hostí. Vyrovnat se nám i přes značnou snahu během posledních sedmi minut nepodařilo.