Za patnáct minut hotovo: ČAFC - FC Tempo 0:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 18. 03. 2006

K utkání 17. kola pražského přeboru s Tempem si domácí ČAFC, vzhledem k nezpůsobilým terénům, vybrala hřiště s umělou trávu v areálu Horních Měcholup v Galileově ulici. Od první minuty bylo jasné, že žádný kombinační fotbal k vidění nebude, hřiště je úzké, a tak rozhodovaly především individuální souboje a schopnost prosadit se jeden na jednoho. Ta byla na straně Tempa rozhodně větší, v úvodu zápasu dostalo domácí tým pod tlak, dvěma rychlými zásahy v podobě branek útočníků Nechvíly a Dedka utkání rozhodlo a poté se soustředilo především na kvalitní obranu. Podařilo se a první tři jarní body putovaly na Lhotku.

ČAFC Praha - FC Tempo 0:2 (0:2)
Branky: 13. Nechvíla, 15. Dedek.
Rozhodčí: Nykl – Fišer, Zelený.
ŽK: Fišer - Vrba, Fitzel.
Diváků: 60.
FC Tempo: Socha - Valášek (62. Mutafov), Trusina, Hurka - Rožánek (82. Budák), Vrba, Meerits, Fitzel, Žalud - Dedek, Nechvíla.
ČAFC: Votruba – Marek, Vaško (46. Šindelář), Kaliba, Kabyl – Tryml, Samec, Benda, Bilan (68. Veverka) – Kural, Fišer.

Tempo v týdnu přišlo o zraněné Krajčího a Netušila, do týmu se po desetidenní stáži na Maltě naopak vrátil Fitzel. A prácě on se hned v úvodní minutě dostal k první slibné akci, když postupoval s míčem sám na posledního hráče domácích, ale místo kličky či střely zvolil přihrávku na obsazeného spoluhráče.

Tempo si od počátku zápasu získalo převahu a jejím vyústěním byla vedoucí branka už ve 13. minutě. Velkou měrou k ní pomohl nejistý stoper domácích Vaško. Dlouhý centr z poloviny Tempa nedokázal odkopnout, navíc upadl, míče se zmocnil Nechvíla a sólový nájezd na gólmana Votrubu dloubáčkem proměnil ve vedoucí branku Tempa - 0:1!

Hned o dvě minuty později zavládla ve lhoteckém týmu ještě lepší nálada. Hurka vyhrál souboj na vlastní polovině, obrana domácích zaspala, Fitzel kolmicí vysunul Nechvílu, jenž nezištnou přihrávkou vybídl ke zvýšení náskoku Dedka - 0:2!

Tempo se uklidnilo, hrálo velmi jednoduše a bezmocný domácí tým se během prvního poločasu nedostal k jediné střele na gólmana Sochu, jehož jedinou prací bylo stahování centrů do šestnáctky. Tempo se do útoku nijak nehrnulo, do poločasu přesto mohlo skóre navýšit po několika závarech před Votrubovou brankou.

Po změně stran se domácí, po celé utkání hrající za hranicí tvrdosti, přece jen dostali více do hry, vytvořili si územní převahu, ale do koncovky se dostávali pouze sporadicky. Tempo nedokázalo využít několika chyb domácích zadáků a do vyložené šance se po přestávce také nedostalo.

Vzrušení nastalo v 83. minutě, kdy nevybíravě hrající Fišer, kapitán domácích, ostrým skluzem zajel do stopera Trusiny. V následné strkanici se angažoval Fitzel a mohl být rád, že byl potrestán, stejně jako Fišer, pouze žlutou kartou.

Tempo tak ve druhém jarním utkání potvrdilo, zejména v první půli, dobrou formu a získalo cenné tři body ze hřiště soupeře.