St. dorost: Jílové - Tempo 2:1, Slaný - Tempo 4:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 21. 03. 2006

Dva přípravné zápasy po době sehrál v sobotu starší dorost. Na umělé trávě v Jílovém nejprve podlehl domácímu týmu 1:2 a poté změřil síly s divizním celkem Slaného a po kvalitním bezbrankovém poločase nakonec prohrál 1:4.

Jílové - FC Tempo 2:1 (1:0)
Branka Tempa: Lomoz.
FC Tempo: Kolařík - Rybčak, Přibyl, Satýnek - T. Trikal - Vaněk, Sova, Bartošek - Duchek, Chmelík - Lomoz. Střídali: P. Trikal, Turek, Podroužek, Malý. Omluveni: Pešek, Schmidt.

Vzhledem k našemu následnému zápasu s divizním mužstvem ze Slaného byla domluvena zkrácená hrací doba na 2x30 minut. Hra obou týmů byla první poločas vyrovnaná a odehrávala se převážně mezi oběmi šestnáctkami. Mužstvo Jílového se ujalo vedení po přímém kopu z hranice šestnáctky, kdy hráči soupeře nastavili naši obranou zeď a střelec se trefil přímo do pravého horního růžku Kolaříkovy branky.

Ve druhém poločase jsme si postupně vytvářeli územní převahu a snažili se o vyrovnání výsledku. Duchek, Lomoz a Chmelík měli několik slibných akcí, ale ty končily v zahuštěném středu obrany domácích. Hráli jsme bez nápadu, důrazu, nasazení a snahy o zakončení. Pokud k zakončení došlo, byly střely velice nepřesné. Domácí mužstvo se ve snaze o udržení výsledku pouze důsledně bránilo a pokoušelo o brejky. Z jednoho protiútoku jsme také obdrželi druhou branku. Naši hráči ještě více zvýšili tempo, ale podařilo se jim pouze korigovat výsledek Lomozem na 2:1.

Opět dobrá hra obrany a dobrý výkon Kolaříka v brance. Opět nehraje střed zálohy to, co se od tohoto postu očekává - tvořivost a dirigování hry i v případě nepříznivého výsledku.

FC Tempo - Slaný 1:4 (0:0)
Branka: T.Trikal z penalty.

Po dvaceti minutách odpočinku jsme v zahajovací sestavě jako proti Jílovému nastoupili proti diviznímu mužstvu Slaného. První poločas jsme se soupeřem drželi bez větších problémů tempo a ve srovnání s utkáním s týmem Jílového se naše hra výrazně zlepšila (možná pomohla svačina = 20 tatranek, 16 banánů a teplý čaj). Je nutné podotknout, že jsme hráli na čtyři záložníky a dva útočníky (hrotový Lomoz a podhrotový Chmelík případně opačně. Krajní záložníci Vaněk a Bartošek, kteří měli podporovat aktivně náš útok po křídlech. Ve středu zálohy hrál Duchek a Sova). V prvních 45 minutách se pohledné akce střídaly na obou stranách. Do dobrých příležitostí se dostával Lomoz, Chmelík, Bartošek, Vaněk i Duchek, ale chyběla jistota v zakončení či vhodnější finální přihrávka. Pro druhý poločas jsme byli nuceni základní sestavu častěji střídat z důvodu drobných zranění-ošetření a křečí z vyčerpání po již více jak celkem 100 minutách hry.

První branku jsme obdrželi ve 13. minutě, kdy ne zcela prudká přízemní střela mířená přesně k pravé tyči nezvyklým odskokem překvapila do té doby jistého Kolaříka v brance (Kolařík měl i částečně zakrytý výhled našimi obránci a útočníky soupeře). Po obdržené brance naše do té doby velice jistá, aktivní, kombinační a důrazná hra ztratila vše, co mohla. Rezignovali především klíčoví hráči-mazáci, kteří vždy mají převzít taktovku dirigenta a také odpovědnost za hru i když se nedaří - Duchek, Chmelík a částečně i T.Trikal a Kolařík. Obranná řada v čele s T. Trikalem po obdržené brance zůstávala i přes pokyny značně zatažená a minimálně podporovala hru zálohy a ten následně útočné dvojice. Fyzicky zdatnému soupeři jsme umožnili hru ve středu hřiště na značně velkém volném prostoru ve vzdálenosti téměř od šestnáctky k šestnáctce.

Druhou branku jsme obdrželi z obdobné vzdálenosti jako branku první. Opět přízemní střela k pravé tyči. U obou branek je nutné vytknout nedůraznost obou hráčů ve středu zálohy, kteří neatakovali volné hráče a nechali je bez problémů zpracovat a připravit míč ke střele. I soustředěnost Kolaříka v brance nebyla stoprocentní. Další dvě branky padly již za situace, kdy hráči Slaného převzali iniciativu a branky byly pouze tečkou za naší nedůraznou hrou (viz výše) a střídáním obrany z důvodu zranění. (Již nehrál Přibyl a Satýnek a s bolestivým zraněním dohrávali Bartošek, Trikal, Lomoz a Rybčak). I tak jsme si v závěrečných 10 minutách vytvořili několik dobrých šancí – Podroužek, Chmelík (převzal roli hrotového útočníka), Lomoz, ale k výrazné úpravě brankového stavu nedošlo. Penaltu za zákrok na pronikajícího Chmelíka s přehledem proměnil T.Trikal.

Poděkovaní za hru v prvním poločase a kritika za výkon po obdržené brance v poločase druhém. O postech a tím i sestavě pro mistrovská utkání je vzhledem k počtu hráčů a na základě výsledků z příprav rozhodnuto.