Domácí ztráta: FC Tempo - Sokol Cholupice 1:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 09. 04. 2006

Tempo si po třech výhrách v řadě brousilo zuby i na skalp posledních Cholupic, ale získalo pouze bod a nutno přiznat, že za předvedený výkon si tentokrát vyhrát nezasloužilo. Smůlou bylo zranění tří záložníků v průběhu zápasu, chyběl Estonec Meerits. Do vedení Tempo dostal kanonýr Nechvíla z pokutového kopu, Cholupice vyrovnaly těsně před poločasem z vydařeného brejku.

FC Tempo - Sokol Cholupice 1:1 (1:1)
Branky: 4. Nechvíla z penalty – 42. Slavětínský.
Rozhodčí: Šimšík - Hlaváč, Nykl. ŽK: Nechvíla, Žalud, Fitzel - Hofta, Janoušek. Diváků: 120.
FC Tempo: Socha - Valášek, Trusina, Netušil - Hurka, Vrba (61. Mutafov), Fitzel, Krajčí (46. Budák), Žalud (75. Rožánek) - Dedek, Nechvíla.
Cholupice: Hofta - Janoušek, Vondra, Hollan, Rezek (83. Srba) - Bouška, Burda, Brabec, Koucký (62. Hrazdíra) - Polák (39. Horčic), Slavětínský.

První branka zápasu padla hned ve 4. minutě. Nechvíla vyslal do šance Žaluda, jehož cholupický gólman v šestnáctce poslal k zemi a rozhodčí Šimlík nařídil pokutový kop. Nechvíla jej střelou po zemi k tyči bezpečně proměnil – 1:0. Daní za získané vedení bylo zranění Žaluda, jemuž Hoftův zákrok způsobil velké omezení v pohybu.

V 7. minutě mohl po rohovém kopu náskok navýšit Nechvíla, ale hlavičkoval mimo branku. Na druhé straně zahrozil také po rohovém kopu Polák, ten mířil nad branku, za chvíli musel zasahovat také gólman Socha. Hra v poli byla vyrovnaná, mírně navrch měli možná cholupičtí, jejichž hru skvěle řídil Burda..

Ve 21. minutě dostal ideální míč proti noze Fitzel, placírkou mířil mezi tyče, ale do míst, kde stál Hofta, jenž míč vytlačil nad břevno. Stejný zákrok vytáhl o šest minut později na druhé straně Socha při ráně Poláka.

Vyrovnávající branku nabídlo Tempo soupeři vlastní chybou tři minuty před přestávkou. Fitzel s Krajčím po rohovém kopu na polovině soupeře příliš vymýšleli, míče se zmocnil Burda, potáhl jej a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Slavětínského – 1:1.

První šanci druhé půle nedal v 54. minutě Nechvíla, na druhé straně byl blízko gólu v 59. minutě Koucký, ale přestřelil.

Důležitý okamžik zápasu se odehrál v 60. minutě, kdy se do šestnáctky proháčkoval Fitzel, byl podražen, ale sudí Šimšík druhou penaltu ve prospěch Tempa pro údajné simulování neodpískal.

V 72. minutě se přes dva hráče dostal do šance neúnavný Nechvíla, zkoušel obstřelit Hoftu, ten byl ale pozorný. Po následném rohu se do odraženého míče nádherně opřel střídající Mutafov, Hofta s velkou dávkou štěstí gólu zabránil.

Cholupice závěrečný tlak domácích nepřipustily, naopak několikrát nebezpečně zahrozily a získaly zaslouženě bod. Tempo se po celý zápas nedostalo do správné pohody a ztracené body bude chtít získat na hřišti rezervy Motorletu.