Ml. žáci přípravka: Motorlet - FC Tempo 0:1

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci přípravka, Vydáno dne: 11. 04. 2006

Z umělé trávy Motorletu si tým mladší žáci přípravka přivezl zasloužené vítězství, když na hřišti opět předvedl dobrý fotbal a nedovolil domácímu celku vstřelit branku, jak se to před týdnem povedlo celku Hájů.

Motorlet - FC Tempo 0:1 (0:0)
Branka: Eichler
FC Tempo: Cahyna – Folprecht, Kalina, Polívka, Linhart, Pokorný (36. Hendrich), Holko (36. Hanzlík), R.Geissler (36. Vencl), Eichler, Kocábek, Nwogu (46. Pecha).

Na rozdíl od utkání s Hájemi se však hrál velmi vyrovnaný zápas a obě mužstva se snažila předvádět to nejlepší ze svého arzenálu. První poločas se klidně dal nazvat poločasem brejků, protože jak naši, tak domácí hráči se do 90% šancí dostávali samostatnými brejky. Naše první šance přišla ve 4. min., kdy velmi aktivní Linhart dobře poslal po pravé straně do úniku Kocábka, jehož střela však skončila v rukou brankáře. V dalším z našich brejků se objevil v 9. min. Nwogu, který však narazil na domácího brankáře, který se celý první poločas snažil pomáhat domácí obraně za hranící šestnáctky a tak vlastně rušil naše brejky, i když často riskoval branku ve vlastní síti. To se mu právě nevyplatilo v 15. min., kdy vítězný souboj s ním vybojoval Eichler, jenž však nezvládl střelu na prázdnou domácí branku a zapomněl míč za svojí nohou, kde mu jej vzal domácí obránce. I když stav po první půli zůstal vyrovnaný, stav brejků vyzněl 6:4 v náš prospěch.

Ve druhém poločase každý očekával, že domácí hráči začnou velkým tlakem, ale byli to právě naši hráči, kteří hned po rozehrání předvedli skutečně akci s velkým A. Na půlce hřiště se k míči dostal Polívka, vyvedl míč k pravé straně, kde nahrál na Linharta, ten si míč vyměnil z první s Geisslerem, Honzík hned poslal pas po pravé straně na Kocábka, který míč zatáhl k rohové čáře a odtud odcentroval před branku, kde již na něj číhal Eichler v závěsu Nwogu, jenž se k míči, ale již nedostal, protože Kubík byl rychlejší a vstřelil branku. Od tohoto okamžiku se hrál výborný fotbal, ve kterém naše mužstvo mělo v dalších cca 15 minutách navrch. Naši hráči přidali na důrazu a snažili se něco vymyslet. A taky že vymýšleli, někdy až moc, a tak spousta našich šancí zůstala nevyužita.

Hned další naše šance zaváněla brankou, když v 29. min. Kocábek poslal do úniku Geisslera, jenž se dobrých 20 metrů snažil doběhnout jeho pas, ale když se mu to již podařilo, ve střelbě mu zabránil domácí brankář. Soupeř se k naší brance v tomto čase téměř nedostával a když, tak mu v tom pomáhaly přehmaty v naší obraně, která jasné míče neuvěřitelně ztrácela, ale svůj přehmat dokázala následně zvládnout, a tak se Cahyna v brance k míči dostal až v úplném závěru. Mezitím naši hráči vymýšleli na druhé straně a je jenom škoda, že svoje šance nevyužili. Když se neujala ani hlavička Holka ve 40. min. po nacvičeném rohu s Nwogu, domácí začali přebírat iniciativu a začali se víc tlačit k našemu pokutovému území. Jejich akce ale vždy končily na hranici šestnáctky. Jenomže v posledních sekundách zápasu Linhart zbytečně na pravé straně odstavoval od míče domácího útočníka, a tak dal domácím šanci k vyrovnání. Přímý kop domácích našel nikým nehlídaného domácího hráče, který hlavičkou poslal „padající list“ pod břevno naší branky. Zkřehnutý Cahyna v brance naštěstí pro nás tuto situaci zvládl a rozhodčí odpískal konec zápasu. To byly ale nervy.

Výborný výsledek z hřiště dosud třetího celku tabulky, byl výsledkem zvýšeného důrazu ve druhém poločase a většího hladu po brance.