St. přípravka A: FC Tempo - Bohnice 4:0

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 15. 04. 2006

Na dobře připraveném, ale po celodenním dešti hodně rozmočeném domácím trávníku, si hráči starší přípravky A dokráčeli na Velký pátek k očekávanému vítězství a splnili tak úlohu favorita, která je někdy hodně svazující.

FC Tempo – Slovan Bohnice 4:0 (2:0)
Branky: Holko, Polívka, Nwogu, Kocábek.
FC Tempo: Cahyna - Hendrich, Linhart, Holko, Kalina, Polívka, Folprecht, Sukalovský, Matějček, Nwogu, Eichler, Vencl, Pokorný, Kocábek.

Rozmočený trávník by měl víc vyhovovat tzv. muším váhám, ale v prvním poločase hlavně naše "těžké váhy" prorážely cestu k vítězství. Již v 1. min. Kalina z hlouby naší poloviny hřiště autem vyslal do akce Holka, který po pravé straně zanechal za sebou všechny soupeře. Svou akci zakončil tvrdou střelou, kterou brankář jenom vyrazil a Marek sám odražený míč doběhl a umístil za záda brankáře, jakoby k zápasu ani nenastoupil kvůli nemoci rovnou z postele - 1:0. V té samé minutě se míč po ose Polívka – Holko dostal na kopačky Nwogu, ale Christ ze tří metrů vystřelil sice tvrdě, ale vedle branky – tak jako asi ještě pětkrát v celém zápase.

V 5. min. pro změnu Nwogu připravil brankovou příležitost pro Pokorného, ale Dan nastřelil jenom brankáře. V dalších minutách se pokoušel o změnu skóre dvakrát Kocábek, ale dopadl stejně. Zato v 16. min. se na levé straně dobře uvolnil Hendrich, zpětnou přihrávkou našel Holka, jehož další tvrdou střelu brankář hostů opět jenom vyrazil. Na míč si naběhl Polívka a konečně se mu jeho střela povedla - 2:0. Ve 22. min. se předvedly naše "muší váhy" – míč po pravé straně zatáhl Kocábek, našel před brankou Vencla, který míč přiťukl Eichlerovi, jehož střelecký pokus ale zastavilo břevno branky protihráčů. Spolupráce těžkých vah s muší mohla vést k úspěchu i v poslední minutě poločasu, to ale tvrdý střelecký pokus Nwogu, po akci Hendrich-Holko, skončil stejně jako všechny předchozí vedle branky - až padal beton ze zdi.

Nwogu si vše vynahradil na začátku druhého poločasu, když v 26. min. akci soupeře zastavil na naší polovině Kalina, míč dobře nahrál na kopačky Christa, který se odpoutal od obránců soupeře a sám proti brankáři poslal míč podél vyběhnuvšího brankáře do sítě jeho branky – 3:0. Stejná příležitost ke skórování se naskytla v 31.min. i Kocábkovi, ale svůj sólový únik zakončil střelou do brankáře, přitom na levé straně stál sám samotinký Matějček. V dalších minutách se o střelbu pokoušeli postupně Pokorný, Hendrich, Matějček, Nwogu, ale jejich střely mířily buď do středu branky na připraveného brankáře nebo vedle. Náš gólový účet se podařilo změnit až v 45. min., kdy se na levé straně opět mezi protihráči uvolnil Hendrich, uličkou poslal míč na Matějčka, který se ale snažil vystřelit na branku, i když měl po pravé straně Kocábka. Jeho slabou střelu brankář hostů však jenom konečky prstů usměrnil na Kocábka, pro kterého nebylo už problém trefit prázdnou branku – 4:0. V závěrečné minutě se náš gólový účet už nepodařilo změnit ani Eichlerovi, jehož střelu brankář vytlačil na roh, po kterém se sám před odkrytou brankou s míčem objevil Vencl, ale svoji šanci poslal do autu.

Za velmi dobrý výkon si zaslouží pochvalu všichni kluci, ale je tu jedno velké ALE – proměňování šancí, kterých si dokážou kluci vypracovat mraky, je stále naší velkou slabinou, která nás může mrzet v souboji se silnějšími soupeři. V tomto zápase to měli kluci ale hodně těžké. Rozmočený trávník a taky soupeř, který často vytvořil doslova živou hráz před vlastní brankou.