Třetí výhra venku v řadě: Motorlet B - FC Tempo 1:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 17. 04. 2006

Tempo prodloužilo vítěznou šňůru v utkáních na hřištích soupeře. Na jaře hrálo na ČAFC, Přední Kopanině a dnes na Motorletu a všude získalo tři body. Pět utkání v řadě Lhoťáci navíc neokusili hořkost porážky, ta přišla jen v úvodním utkání proti nabitému Xaverovu. Výkon na hřišti Motorletu rozhodně nebyl bez chyb, soupeř byl velmi silný, ale Tempo ukázalo mnohem lepší produktivitu v zakončení.

Motorlet B - FC Tempo 1:3 (1:2)
Branky: 16. Vejražka - 3. Nechvíla, 39. Žalud, 59. Dedek.
Rozhodčí: Stumpf - Hríb, Petr. ŽK: Valášek (Tempo). ČK: 63. Jungr (Motorlet). Diváků: 50.
Motorlet: Jungr - Beneš, Zachař, Poustka, Machač - Dolejš, Machurka, Honetschläger, Vejražka - Pavlis (46. Vik), Růžička.
FC Tempo: Kuchař - Hurka, Trusina, Netušil - Meerits (87. Rožánek), Vrba, Fitzel (88. Budák), Valášek, Žalud - Dedek, Nechvíla (90. Mutafov).

Tempo udeřilo bleskově. Ve 3. minutě zahrával Žalud rohový kop, na centr si naskočil Nechvíla a hlavou ke vzdálenější tyči vstřelil již svůj sedmý gól na jaře – 0:1.

Z vedení se ale hosté příliš dlouho neradovali. V 16. minutě zahrál Hurka špatně malou domů, jeho chybu nenapravili nedůrazný Trusina ani vyběhnuvší Kuchař a Vejražka střelou k bližší tyči srovnal – 1:1.

Hbití hráči Motorletu obranu Tempa hodně zlobili, výborně hrál zejména Růžička. Ve 24. minutě prošel středem obrany Tempa neohroženě Machurka, obstřeloval Kuchaře, jenž naštěstí jeho pokus bravurně vyrazil nad břevno. O tři minuty později se na druhé straně, po přiťuknutí Fitzela, vřítil do šestnáctky Nechvíla, ale mířil vedle Jungrovy branky.

Po půlhodině hry se v obrovské šanci zjevil Dedek, když se k němu míč dostal napříč celým hřištěm, ale tváří v tvář Jungovi zaváhal a gólman Motorletu před ním stačil míč ukopnout.

Přesto se Tempo do vedení před poločasem dostalo. Po faulu na Meeritse zahrával Žalud trestný kop z dvaadvaceti metrů, opřel se do míče svou smrtící levačkou a k brance mu pomohla teč jednoho z obránců Motorletu, která oklamala gólmana Jungra, jenž skočil na opačnou stranu – 1:2.

V 59. minutě se Meerits prosmýkl za obranu domácích, v situaci dva na jednoho, místo přihrávky zcela volnému Dedkovi, míč zasekl, vystřelil, a míč jeden z obránců srazil k nohám Dedka, který si již poradil a míč z malého vápna napálil potřetí do sítě – 1:3.

O čtyři minuty později se Nechvíla z pravé strany řítil sám na Jungra, který jej před hranicí šestnáctky srazil k zemi a v rukou sudího Stumpfa se nemohlo objevit nic jiného než červená karta. Do branky se postavil stoper Zachař, neboť Motorlet nedisponoval náhradním brankářem.

Kdo si myslel, že Tempo v pohodě zápas dokontroluje a přidá ještě nějakou branku, mýlil se. Domácí ožili, bylo jich najednou plné hřiště, což jim hrubkami umožnila obranná hra Tempa. Velkou šanci spálil po fatálním nedorozumění Fitzela s Trusinou střídající Vik, jenž zahodil střelou vedle samostatný nájezd.

Tempo hru uklidnilo až v závěrečných pěti minutách, kdy byl také blízko k brance Žalud, ale jeho ránu vytáhl Zachař ze šibenice.