Znovu bleskový úder: FC Tempo - Královice 2:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 23. 04. 2006

Potřetí v řadě fotbalisté Tempa vstoupili do utkání pražského přeboru rychle vstřeleným gólem. S Cholupicemi ve druhé minutě proměnil Nechvíla penaltu, na Motorletu stejný hráč skóroval ve 3. minutě po rohovém kopu a tentokrát se již ve druhé minutě prosadil Fitzel po báječném průniku Meeritse. Tempo na jaře z jedenadvaceti možných vytěžilo šestnáct bodů a pevně se usadilo v první pětici přeborové tabulky.

FC Tempo - Sokol Královice 2:1 (2:0)
Branky: 2. Fitzel, 17. Hurka - 76. Michal.
Rozhodčí: Váša - Kubr, Stumpf. ŽK: Starý (Královice). Diváků: 100.
FC Tempo: Kuchař – Valášek, Trusina, Netušil – Rožánek (57. Mutafov), Vrba, Meerits, Fitzel (84. Havlas), Hurka – Dedek (79. Aro), Nechvíla.
Královice: Feďko – Hegr, Bouček (59. Máchal), Lilling, John – Michal, Vinklar, Sýkora, Černý – Vohánka (80. Starý), J. Mervart.

Už ve druhé minutě estonský legionář Meerits vybojoval na levé straně míč, parádně s ním přesprintoval královické obránce a předložil na malé vápno luxusní nabídku Fitzelovi - 1:0. Hned o minutu později se odražený míč dostal na hranici šestnáctky k Rožánkovi, jenž ale v dobré pozici vysoko přestřelil.

Druhá gólová akce zápasu začala znovu u Meeritse, který ideálním přenesení hry našel na levém křídle Fitzela, jehož centr našel v šestnáctce Hurku a sváteční střelec podruhé rozvlnil síť ze Feďkovými zády.

Zvýšit na 3:0 a rozhodnout zápas mohl po půlhodině hry Dedek, ale samostatný nájezd po Vrbově akci z pravé strany ani nadvakrát neproměnil. Hosté ohrozili branku Tempa jen dvakrát během jedné minuty těsně před poločasem, ale Kuchař si v obou situacích poradil.

Po změně stran, v 50. minutě, se v další velmi slibné pozici ocitl Dedek po další výborné Fitzelově přihrávce, ale tempácký kanonýr tentokrát nechal své střelecké kopyčky doma.

Královice ve druhém poločase byly týmem, jenž více držel míč, tlačily se do útoku, ale Kuchařovu branku prakticky neohrozily, naopak v 69. minutě Hurka střelou z šestnáctky pořádně vyprášil Feďkovy rukavice.

Hosté se dočkali snížení v 76. minutě zřejmě náhodným, ale parádním gólem Michala, když míč z jeho polocentru polostřely ideálně zapadl do vzdálenější šibenice.

Tempo se v závěru soustředilo na brejky, bránilo výhru a hosty už do dalšího ohrožené své branky nepustilo.