Ml. přípravka B: Xaverov - FC Tempo B 3:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 24. 04. 2006

"Už před utkáním jsme měli menší problémy s příjezdem na hříště soupeře. Poté, co byla celá Praha ucpaná, jsme dorazili 10 minut před výkopem. Začátek utkání byl ovlivněn krátkou dobou na rozcvičení. Soupeř na nás vyběhl s lepším pohybem hráčů a větším důrazem. Po několika neproměněných šancí se ve 12. minutě Xaverov poprvé prosadil. Poté jsme se dokázali oklepat a vynutili jsme si několik slibných šancí. Především Schwank mohl dát gól z několika nadějných trestných kopů, ale domácí gólman svůj tým podržel. Těsně před koncem poločasu soupeřův útočník dokázal oklamat obránce Petřeka a Jelínek se snažil chybu napravit, ale pouze za cenu penalty. S tou si soupeř dokázal poradit a zvýšil náskok. Do kabin se šlo za stavu 2:0," popisoval zápas na Xaverově kouč Michal Netušil.

"Do druhého poločasu jsme nastoupili s velikou vervou a chtěli jsme s výsledkem něco udělat. Ale hned z prvního rohu soupeře si při obranném zákroku dal Chleborád hlavou vlastní branku a zvýšil náskok soupeře už na tříbrankový. Soupeř nás dostal pod tlak, ale nic z něho nevytěžil. My jsme hrozili z rychlých protiútoků, o které se staral hlavně Chleborád. Z jednoho vytěžil branku a snížil tak na 3:1. O chvilku později utekl domácí obraně opět Chleborád, ale k zakončení se nedostal, protože ho domácí stoper zfauloval a byla nařízena penalta. Nabídnutou šancí nepohrdnul Schwank a snížil na rozdíl jedné branky. Do konce utkání zbývalo už pouze pět minut, a tak jsme posílili útok, ale už jsme se do žádné velké šance nedostali. Utkání ukončil rozhodčí za stavu 3:2 a tak jsme ani na jaře nedokázali porazit SK Xaverov," dokončil hodnocení Netušil.

SC Xaverov – FC Tempo B 3:2 (2:0)
Branky Tempa: Chleborád, Schwank z penalty.
FC Tempo: Píro - Hlaváč, Petřek, Jelínek, Schwank, Žákovský, Klajbl, Slavíček, Sláma, Šišolák, Večerník, Bureš, Chleborád.