Ml. přípravka B: D. Počernice - FC Tempo 1:4

Autor: Jiří Trunečka <jiri.trunecka(at)volny.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 05. 05. 2006

Ve svém náročném programu pokračovali hráči mladší přípravky B ve čtvrtek, kdy cestovali k dalšímu mistrovskému zápasu na východní okraj metropole. Na hřišti Dolních Počernic dokázali potvrdit úlohu favorita, když se střelecky předvedl zejména Chleborád, který v průběhu druhého poločasu dosáhl bleskového hattricku.

D. Počernice - FC Tempo 1:4 (0:1)
Branky Tempa: Chleborád 3, Kuriš.
FC Tempo: Píro, Hasman, Hlaváč, Petřek, Jelínek, Schwank, Žákovský, Klajbl, Slavíček, Sláma, Kuriš, Večerník, Bureš, Chleborád, Šišolák.

Již od prvních minut bylo jasné, že pánem na hřišti budou hosté. Uzavřeli počernické hráče na jejich polovině a snažili se vstřelit co nejdříve branku. To se jim ale nedařilo, protože brankař domácích byl příliš velkou překážkou. "První velkou šanci jsme si vybojovali po dvanácti minutách, kdy měl na kopačce gól Chleborád po pěkném centru Slavíčka. Trefil však jenom břevno soupeřovy branky," popisoval trenér Michal Netušil. Do přestávky se ale jeho svěřenci přeci jen radovali. Přesnou nahrávkou Bureše zužitkoval Kuriš a stanovil poločasové skóre na 0:1.

Do druhé půle vstoupilo Tempo stejně jako do té první. Aktivní hrou sevřelo soupeře na jeho polovině a vytvářelo si šance. Z rohového kopu ale nedokázal skórovat Slavíček a z brankové čáry Bureš. Poté se střelecky rozzářil Chleborád, který během šesti minut docílil hattricku a postaral se o dostatečný náskok. Ke konci zápasu se dostaly ke slovu i domácí Počernice a z trestného kopu překonaly gólmana Píra, čímž stanovily výsledek na konečných 1:4.