Muži B: FC Tempo - Šeberov B 5:2

Autor: Jiří Trunečka <jiri.trunecka(at)volny.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 09. 05. 2006

Další vítězství na stíhací jízdě za FC Háje získala rezerva mužů a ukrojila tak dva z šesti bodů své ztráty na první příčku. S posilami z áčka měli domácí výborný vstup do zápasu, ale v úvodu druhé půle si pohrávali s nervy svých trenérů i diváků. Ty nakonec ale uchlácholili jasným vítězstvím i nejlepším domácím výkonem jara.

FC Tempo B - Šeberov 5:2 (3:0)
Branky Tempa: V. Nechvíla 2, Březina, Hurka, Mutafov.
FC Tempo: Tala - Slavíček, L. Šafránek (46. Dvořák), Komorník (60. J. Nechvíla), Hlavička - Hurka, Klouda, Budák, Mutafov - V. Nechvíla, Březina (72. Albl).

Úvodní brankový zápis obstarala pohotová dorážka. Již v páté minutě vystřelil z vápna Budák, jeho ránu brankář Šeberova vyrazil před Březinu, který otevřel skóre. O několik minut později se přes obranu hostů prosadil V. Nechvíla a zvýšil na 2:0. Brankový účet první půle uzavřel Hurka, který zúročil Březinovu přihrávku. V dalším průběhu úvodního dějství Tempo trochu polevilo, a tak se šeberovským podařilo vyrovnat hru a vytvořit si i brankové příležitosti. Snížení výrazného domácího náskoku však ještě přijít nemělo.

Trest za pasivní bránění a přenechání iniciativy soupeři na sebe po změně stran nenechal dlouho čekat. Šest minut po návratu z kabin se po rohovém kopu míč odrazil k nedůsledně krytému hráči Šeberova, který se nemýlil. Protože se však lhotečtí fotbalisté nepoučili, byli diváci již o tři minuty svědky obdobné situace. Po rohovém kopu byl před Talovou brankou nejpohotovější útočník hostů a náskok Tempa se zúžil na minimum

Teprve pak začali domácí znovu hrát. Zvedli hlavu, zatlačili soupeře na jeho polovinu a především - přidali další dvě branky. V 62. minutě opět dobře hrající Slavíček posadil centr na hlavu V. Nechvíly, který jej prodloužil za záda bezmocného brankáře. Jen o tři minuty později přišla další radost Tempa, když míč putoval od Hurky přes Kloudu k Mutafovovi, jehož pozice už byla gólová. Znovuzískané tříbrankové vedení již domácí hráči bez jakýchkoliv problémy dovedli k plnému bodovému zisku.