Rozhodl až druhý poločas: FC Tempo - Ďáblice 3:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 21. 05. 2006

Tempo v utkání 26. kola přeboru znovu potvrdilo, že bez boje body žádnému soupeři nedává a na domácím hřišti porazilo sestupem ohrožené Ďáblice 3:1. Lhoťákům se nevydařil první poločas, ve kterém byli hosté fotbalovějším týmem. Po změně stran ale Tempo skórovalo už po dvanácti vteřinách premiérovou trefou legionáře Ara a i když si vzápětí dalo prakticky vlastní branku, přidalo další da góly a za druhou půli bralo zasloužené tři body, díky kterým si upevnilo čtvrtou pozici.

FC Tempo - SK Ďáblice 3:1 (0:0)
Branky: 46. Aro, 53. Nechvíla, 74. Fitzel - 47. Davídek.
Rozhodčí: Hlaváč - Ochotnický, Šimšík. ŽK: Budák, Trusina, Fitzel - Kejha. Diváků: 80.
FC Tempo: Socha - Valášek, Trusina, Netušil - Hurka, Budák (46. Fitzel), Krajčí, Žalud - Aro (81. Hlavička), Dedek, Nechvíla (62. Rožánek).
Ďáblice: Pikhart - Lojín, Jehlička (76. Veniger), Sivák (33. Fabián), Myška - Davídek, Kejha, Pokorný, Čáp, Kožuch - Novák.

Hráčské absence týmu ze Lhotky v závěru soutěže jsou již značné. Dlouhodobě mimo jsou Soumar, Vrzal a Havlas, proti Ďáblicím nebyli k dispozici ani střední záložníci Meerits, Vrba a Dvořák. Přesto šlo Tempo do zápasu s jasným cílem prodloužit sérii výher na tři utkání, byť soupeř bojující o záchranu přijel s velkou motivací.

A do prvních minut Ďáblice ukazovaly, že na hřišti nechají všechno, byly důraznější v osobních soubojích, nebyla nouze o obětavé skluzy a chvílemi byly překvapivě i fotbalovějším týmem. Tempo nepochopitelně svazovala nervozita, nikdo na sebe nechtěl vzít odpovědnost. O brankové šance byla v první půli poměrně nouze. Nebezpečně vypadal jen Krajčího pokus placírkou těsně nad branku ve 24. minutě, na druhé straně měl Socha ve 36. minutě plné ruce práce s tečovaným trestným kopem Jehličky. O minutu později kroutil znovu Krajčí, po přiťuknutí Dedka, míč do šibenice Pikhartovy brány, ale střela mířila těsně mimo a do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle nahradil Budáka ofenzivnější Fitzela a než se stačil dotknout míče, už se radoval spolu se spoluhráči z vedoucí branky. Finský útočník Aro si narazil míč o Nechvílu, vřítil se do šestnáctky, napoprvé sice Pikharta nepřekonal, ale s dorážkou již uspěl a Tempo po dvanácti vteřinách druhé půle vedlo.

Jenže hostům hned vzápětí pomohla k vyrovnání těžko pochopitelná minela a chyba v komunikaci dvojice gólman Socha - stoper Trusina. Ještě teď se oba zřejmě v šatně dohadují, čí chybou bylo, že míč zničehonic zůstal osamocený na malém vápně a hostující Davídek jej v klidu uklidil do prázdné branky...

Tempo ale rychle pozbyté vedení nezlomilo a hned za sedm minut se ke slovu dostala osvědčená dvojice Žalud - Nechvíla. Prvě jmenovaný zahrál rohový kop a Nechvíla hlavou zavěsil svůj sedmnáctý přeborový gól v sezóně. Nedlouho poté ale musel tempácký kanonýr pro zdravotní potíže odstoupit a nahradil jej Rožánek.

A právě po jeho akci padl třetí uklidňující gól. Dvakrát si vyměnil míč s Fitzelem a ten se na hranici šestnáctky zkušeně podíval, kde stojí gólman a poslal mu míč placírkou přesně k tyči.

Hosté mohli korigovat v 79. minutě Davídkem, jenže ten před prázdou brankou neuvěřitelně trefil pouze do tyče. Tempo v poslední desetiminutovce výhru bez problémů pohlídalo.