St. přípravka A: FC Tempo - Meteor 7:0

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 29. 05. 2006

Souboj o první místo ve skupině začíná gradovat a důležitým předpokladem pro udržení v této hře je neztrácet body v soubojích s týmy z nižších pater tabulky, což však nemusí být vždy snadným a samozřejmým úkolem. Naštěstí z dalšího takového nevděčného souboje Tempo vyvázlo bez ztráty kytičky a stále si udržuje mírné vedení na čele pelotonu čtyř mužstev, které se mezi sebou navzájem utkají v posledním kole.

FC Tempo - Meteor VIII 7:0 (2:0)
Branky: Kocábek 3, Patrik Geissler 2, Hendrich, Linhart.
FC Tempo: Cahyna - Folprecht, Holko, Kalina, Polívka, P.Geissler, R.Geissler, Eichler, Hendrich, Linhart, Kocábek, Pokorný, Hanzlík.

O Meteoru jsme věděli, že jeho situace v tabulce, tři kola před koncem sezony, není nikterak růžová, což vede někdy k vynaložení veškerého úsilí k vylepšení si postavení v tabulce. Naše hráče však soupeř nezaskočil a hned v prvních minutách zápasu hostům jasně ukázali, kdo bude pánem na hřišti. Ihned po zahájení zápasu se dostal před hostujícího brankáře Patrik Geissler, ale míč napálil přímo do něj. Za další tři minuty si to zopakoval Linhart, ale výsledek byl úplně stejný. V 8. min. však přišla tzv. třílobová akce. Dlouhý výkop Cahyny našel Kocábka, který míč hlavou posunul na Hendricha a ten špičkou nohy na Patrika Geisslera, který se už tentokrát trefil přímo do branky 1:0.

Už o minutu nato jej mohl napodobit bratr Radek, ale ze tří metrů do míče ani pořádně netrefil. Bratrská dvojice se předvedla i v 18. min., kdy Radek vysunul krásně Patrika, ale ten mířil těsně vedle branky hostů. A tak přišel ve 20. min. utkání další dlouhý výkop Cahyny, který si Linhart dobře zpracoval, špičkou nohy přeloboval obránce hostů, podél kterého se obkroužil a zavěsil na 2:0. Ve druhém poločase naši hráči neponechali nic na náhodě a vlítli na soupeře tím nejlepším způsobem. Hned ve 27. min. Holko z přímého kopu našel před brankou Kocábka, který změnil směr jeho střely a zapsal si první zápis v tomto zápase - 3:0.

Ve 31. min. konečně trefil míč, tak jak si to vždycky přeje, Hendrich a bylo 4:0. Další spolupráce Holko - Kocábek ve 35. min. vedla k další brance. Marek střelou přelobovával brankáře hostů, který špičkami prstů zabránil míči v jeho putování do branky, ale padající míč usměrnil do branky Tomáš – 5:0. 38. min přinesla spolupráci hračičky Hendricha a střelce Kocábka, která vedla k navýšení stavu na 6:0 a završení Tomášova hattricku. Účet zápasu ve 45. min. završil ten, který jej i otevíral. Po nahrávce Kocábka se opět přesně trefil Patrik Geissler – 7:0.

Je cenné, že kluci od druhého poločasu s Duklou chtějí hrát a chtějí dávat branky a také je i dávají. Samozřejmě, že hodně akcí ještě zůstalo nedotažených nebo si hráči hráli s míčem víc, jak je zdrávo, ale je dobře, že se dostávají opět do zdravé hráčské pohody. Kluci hráli v klidu, nikdo druhému nenadával, no zkrátka bojovali jako tým a ne každý sám za sebe (až na několik okamžiků). Již poněkolikáté v této sezóně navíc dokázali zastoupit Christa a dávali branky po krásných akcích. Nezbývá než věřit, že jim ten klid vydrží až do konce soutěže.