V hlavní roli Mikko Aro: FC Tempo - Libuš 3:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 04. 06. 2006

Brankově bohatou remízou 3:3 skončilo derby mezi Tempem a Libuší v rámci 28. kola přeboru. V dresu domácích se hattrickem zaskvěl důrazný finský útočník Mikko Aro. Na Lhotce byl k vidění otevřený útočný fotbal, oba týmy hrají bez postupových ambicí a sestupových starostí. Tempo si v boji o čtvrté místo udrželo před svým rivalem jednobodový náskok a v příštím kole přivítá Admiru, toužící po postupu do divize.

FC Tempo - FSC Libuš 3:3 (2:2)
Branky: 10. 33. a 71. Aro – 8. Vítek, 44. M. Hrdlička, 78. Šafránek.
Rozhodčí: Formánek - Kubr, Burda. ŽK: Pilík, Petrák (oba Libuš). Diváků: 120.
FC Tempo: Socha – Valášek, Trusina, Netušil – Hurka (86. Rožánek), Krajčí (75. Budák), Vrba (61. Dedek), Fitzel, Žalud – Nechvíla, Aro.
Libuš: Šindelka - Brabec, Srba (75. Masner), Petrák, Klíma (58. Hruška) - M. Hrdlička, Dvořák, Vítek, Pilík - Šafránek (86. Tomšů), Pavlů.

Do sestavy Tempa se po absenci v utkání se Střížkovem vrátil finský legionář Aro a hru Tempa svým důrazným, rychlým a přímočarým stylem velmi oživil. Lépe ale začali na Lhotce hosté z Libuše a už v osmé minutě hlavičkoval po rohu Petrák, Socha míč konečky prstů sice vyrazil, ale u tyče číhal volný Vítek a bez problémů doklepl míč do sítě -0:1.

Odpověď domácích přišla rychlostí blesku. Důrazný Aro obral o míč váhajícího Petráka, udělal kličku gólmanu Šindelkovi a střelou do prázdné branky vyrovnal - 1:1.

Libuš, bez vykartovaného veterána Václava Hrdličky, hrála hodně fyzicky náročný, běhavý fotbal, je vidět, že mladý tým má dobře natrénováno. Po vynikající první půlhodině se fotbal trochu vytratil, oba týmy začaly jen nakopávat dlouhé míče. Tempo se ujalo vedení z nenápadné akce. Hurka na pravé straně vypíchl míč a Aro těžkou střelou z velkého úhlu překonal Šindelku podruhé. O šest minut později zmařil Socha včasným vyběhnutím velkou šanci hostů, odražený míč do branky nevrátil ani lobující Pilík. Podobnou příležitost měl o chvilku později na druhé straně Aro po přihrávce Krajčího, ale daleko před vápno vyběhnuvší Šindelka byl u míče dřív.

Tempo si ale nechalo dát vyrovnávací branku do šatny. V předposlední minutě našel Dvořák skulinku ve středu domácí obrany a Michal Hrdlička jemnou tečí podél Sochy srovnal na 2:2.

Ve druhé půli Tempo zahrozilo v 55. a 58. minutě přímými kopy Trusiny a Nechvíly, obě střely ale mířily těsně nad libušskou branku. Po hodině hry nahradil trápícího se Vrbu útočník Dedek, Nechvíla se stáhnul do zálohy. Hlavička Žaluda po rohovém kopu se v 63. minutě ještě mezi tyče nevešla, ale v 71. minutě se už skóre popáté měnilo. Nechvíla výborně přešel po levé straně přes dva hráče a nádhernou přihrávkou přes celé vápno předložil Arovi nabídku na hattrick, který ji s radostí využil - 3:2.

Hosté ale nesložili zbraně, vynutili si tlak a hned o tři minuty po inkasované brance trefil Petrák hlavou tyč. Vyrovnat, vzhledem k průběhu zápasu zřejmě zaslouženě, se Libuši podařilo dvanáct minut před koncem, kdy přihrávku Vítka zužitkoval z malého vápna důrazný Šafránek - 3:3. Skóre už nezměnila Pilíkova bomba z přímého kopu v 88. minutě, kterou Socha vyrazil.