Lídr za poločas na kolenou: FC Tempo - Admira/Slavoj 4:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 11. 06. 2006

Ukázkový zápas plný bojovnosti, nasazení a především herní kvality předvedlo Tempo v duelu s vedoucím celkem přeboru - kobylisskou Admirou/Slavoj. Už během první půle Tempáci nasázeli soupeři čtyři branky a málem jej připravili o postup do divize. Admira měla velké štěstí, neboť Přední Kopanina, její sok ze špičky tabulky, překvapivě prohrála v Radotíně. Tempo na jaře dokázalo zdolat všechny tři vedoucí celky, Meteor a Kopaninu dokonce na jejich hřišti, řádně jim pocuchalo nervy a především dokázalo pražské fotbalové veřejnosti, že v každém zápase hraje s čistými kartami.

FC Tempo - Admira/Slavoj 4:2 (4:1)
Branky: 6. a 45. Aro, 25. Nechvíla, 36. Fitzel – 7. Jehlička, 52. Paulín.
Rozhodčí: Žuček - Hlaváč, Záruba. ŽK: Rožánek - Martinic. Diváků: 200.
FC Tempo: Socha – Valášek, Trusina, Netušil – Hurka, Vrba, Fitzel, Nechvíla (77. Rožánek), Žalud – Dedek (83. Mutafov), Aro (88. Budák).
Admira: Michal – Paulín, Ondrík, Margolius, Houzar – Kubice (72. Chalupník), Martinic, Procházka, Hajner (46. Vopat) – Jehlička (89. Gregor), Mičko.

Utkání začalo velmi svižně a první branka padla už v 6. minutě. Nechvíla přesnou kolmicí vysunul Ara a finský legionář potvrdil výtečnou formu posledních týdnů - chladnokrevně poslal míč přesně k tyči Michalovy branky. Admira odpověděla hned z protiútoku, Netušil na pokropeném trávníku v rychlém sledu dvakrát uklouzl a pro Jehličku už nebylo problémem překonat Sochu.

Hra měla vysoké tempo, před velmi slušně zaplněným hledištěm se hrál na přebor velmi dobrý fotbal a překvapivě více ze hry měl domácí tým, hostům nervozita na výkonu zřejmě nepřidala. Ve 25. minutě se po rohu odražený míč dostal k Nechvílovi a domácí kanonýr jej nechytatelnou střelou přes celou branku poslal do šibenice - 2:1. Za jedenáct minut poté už Tempo vedlo o dvě branky. Hosté vyrobili hrubku na půlící čáře, míč získal Dedek, z první jej narazil do běhu Fitzelovi, jenž zostudil Michala jesličkami - 3:1.

Stejný hráč mohl skórovat hned o minutu později, byl na konci parádní kombinační akce, ale kličku mu tentokrát gólman Michal nezbaštil.

Udeřit mohlo vzápětí na druhé straně, ale proti Martinicovi vytáhl úspěšný zákrok brankář Socha.

Do kabin šlo ale Tempo s nečekaným náskokenm tří branek. Dlouhý Trusinův aut prodloužil Nechvíla a před Michalem míč lehce tečoval všudybyl Aro - 4:1. Zdecimovaná Admira byla na kolenou, s takovým výpraskem nepočítala.

Přesto po přestávce na chvilku zvedla hlavu, když Paulín v 52. míč propílil míč do sítě a snížil. Už předtím ale mohl náskok Tempa zvýšit Fitzel po ideálním pasu Ara.

Další velkou šanci spálil hned po inkasované brance Dedek, jeho lob ale zapadl vedle prázdné branky. Poslední příležitost Tempa pak nevyužil v 66. minutě Aro po přihrávce Nechvíly. Posledních dvacet minut se Admira přece jen vzmohla na tlak, zatlačila domácí tým do obrany, ale vyloženou šanci si, kromě nepovedeného voleje Paulína, nevypracovala.

Tempo tak cennou výhru v pohodě pohlídalo a dokázalo, že se může měřit s nejlepšími týmy přeboru. Navíc ani poslednímu z kandidátů divize cestu o patro výš neulehčilo a zachovalo si svoji tvář.