Přes prohru čtvrté místo: FC Zličín - FC Tempo 4:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 18. 06. 2006

Poslední zápas přeborové sezóny Tempu nevyšel, když na Zličíně prohrálo 1:4 a od vyšší porážky tým zachránil gólman Kuchař. Jelikož prohrála i Libuš na hřišti rezervy Xaverova, obsadilo Tempo v tabulce čtvrté místo, historicky nejlepší umístění v nejvyšší pražské soutěži.

FC Zličín - FC Tempo 4:1 (2:1)
Branky: 14. a 54. Svoboda, 21. Roubíček, 48. Sigan – 13. Fitzel.
Rozhodčí: Michálek – Stumpf, Klečák. Diváků: 100.
Zličín: Vrána – Roubíček, Vacula, Novák (76. P. Merta), Doucha – I. Merta, Kotas, Sigan (86. Pechr), Jarouš – Svoboda (78. Chrž), Cacák.
Tempo: Kuchař – Hurka, Trusina, Netušil – Rožánek, Krajčí (33. Budák), Fitzel, Nechvíla, Žalud (46. Mutafov) – Dedek (46. Hlavička), Aro.

Na Zličíně začali domácí zostra a během úvodní desetiminutovky si vytvořili tři gólové šance, které jim ale svými zákroky zmařil gólman Kuchař. Jako blesk z čistého nebe udeřilo na druhé straně ve 13. minutě. Centroval Aro, Dedek sklepl míč nabíhajícímu Fitzelovi a ten střelou k tyči zaznamenal svou sedmou branku sezóny.

Jenže vyrovnání přišlo hned z protiútoku. Trusina podskočil centr, k míči se dostal Svoboda a pohodlně vyrovnal. Zličín měl dál převahu, v útoku hrál velmi dobře a výsledkem byl Roubíčkův volej na 2:1 po centru agilního Sigana.

Tempo odpovědělo jen solidní šancí Ara a slušným volejem Rožánka.

O výsledku zápasu rozhodla hned 48. minuta. Sigan se prohnal kolem střídajícího Hlavičky a zvýšil na 3:1, za šest minut přidal svůj druhý gól Svoboda.

Zličín po jasném vedení polevil a Tempo mohlo několikrát nepříznivý stav korigovat. Ale Rožánek nedotáhl průnik do šestnáctky k zakončení, Nechvílův trestný kop skončil na tyči, stejně jako Arův volej po rohovém kopu.