První příprava: ČAFC - FC Tempo 2:3

Autor: Radim Trusina <radim.trusina(at)mfdnes.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 24. 07. 2006

Fotbalisté Tempa mají za sebou první herní test před novou sezonou - ve Zlatníkách v neděli odpoledne porazili ČAFC 3:2. První branku vstřelil záložník Krajči, další dva góly přidali nováčkové v tempáckém útoku Smetana a Jurtík. Kromě nich se poprvé představil i brankář Bilík či nadějný dorostenec Hlavík. Naopak chyběl především nemocný špílmachr Nechvíla.

ČAFC - FC Tempo 2:3 (1:3)
Branky Tempa: 10. Krajči, 13. Smetana, 15. Jurtík.
FC Tempo: Kuchař (46. Bilík) - Hurka (70. Hlavík), Trusina, Netušil, Valášek - Hlavík (46. Hlavička), Vrba (60. Jurtík), Krajči (60. Smetana), Žalud (46. Komorník) - Smetana (46. Dedek), Jurtík (46. Mutafov).

Po příjezdu na stadion ve Zlatníkách byli hráči obou mužstev v rozpacích. Hřiště bylo tvrdé, hrbolaté, neposekané. Čáry byste hledali marně, chyběly i sítě na brankách. Těsně před utkáním místní dobrovolník alespoň udělal lajnovačkou čáry kolem hřiště, jedno pokutové území a každé z mužstev dostalo síť, kterou si muselo pověsit.

A do té na straně Čafky začaly brzy padat góly. Už v 10. minutě házel Trusina dlouhý aut, Žalud míč hlavou prodloužil za sebe a u zadní tyče číhal Krajči, který ho trknul do prázdné branky - 1:0.

O tři minuty později vyrobil obrovskou minelu gólman Čafky, který vyběhl před pokutové území, ale netrefil míč. Jeho chybu potrestal novic Smetana, který se trefil jistě z dvaceti metrů do prázdné branky.

Černou čtvrhodinku ČAFC, týmu, který v minulé sezoně sestoupil z přeboru, dokonal další nováček v útoku Tempa Jurtík, který nadvakrát proměnil sólový nájezd z levé strany.

Soupeř se dostal do hry náhodným gólem ve 25. minutě, kdy pravý záložník překvapil Kuchaře centrem ze strany. Míč mu na hrbolatém terénu skočil na holeň a svezl se tak dokonale, že se brankář Tempa, který stál tři metry před brankovou čarou, jen stačil otočit.

Další slibné šance Tempo neproměnilo, často vinou hrbolatého terénu, protože míč v rozhodujících chvílích nečekaně uskočil. Čafka zahrozila dvěma střelami z hranice pokutového území, které Kuchař bez problémů kryl.

Ve druhé půli hrál soupeř o trochu aktivnější a vytvořil si i několik nadějných situací. Dvakrát dobře zasáhl brankář Bilík, zbylé pokusy zblokovala obrana. Gól dala Čafka až v poslední minutě z penalty, kterou zbrkle zavinil gólman Bilík, který fauloval v rohu pokutového území.

Trenér Pavel Gregor po utkání: Byla to první herní příprava po náročném týdnu, kdy jsme pracovali na kondici. Myslím, že výsledek neodpovídá převaze a šancím, které jsme si vytvořili. Optické vyrovnání hry ve druhé půli bylo způsobeno změnami. Zkoušel jsem nové hráče, někteří hráli na nezvyklých postech.