Muži A: FC Tempo - Viktoria Žižkov B 5:1

Autor: Radim Trusina <radim.trusina(at)mfdnes.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 30. 07. 2006

I ve druhém přípravném zápase před novou sezonou fotbalisté Tempa vyhráli. Po výhře 3:2 nad ČAFC z minulého týdne, zdolali v sobotu na hřišti ve Zlatníkách divizní Viktorii Žižkov B 5:1.

Tempo nastoupilo bez kapitána Nechvíly, který leží v horečkách v nemocnici. Z pracovních důvodů chyběl i záložník Krajči, obránce Valášek zase objevuje krásu Dolomit na cyklistickém výletě, nehrál ani útočník Dedek. I bez těchto čtyř stabilních členů základní sestavy se ale Tempo prosadilo a divizního soupeře, který testoval sedm nových tváří, od prvních minut zápasu jasně přehrávalo.

FC Tempo - Viktoria Žižkov B 5:1 (4:0)
Branky Tempa: Mutafov 3, Jurtík, Smetana.
FC Tempo: Kuchař - Hurka, Trusina, Netušil, Komorník - Rožánek (46. Hlavička), Vrba (65. Smetana), Smetana (46. Kruml), Žalud (65. Mutafov) - Mutafov (46. Hlavík), Jurtík.

Celek ze Lhotky byl aktivnější a ač mu jeho kombinační hru hodně komplikoval hrbolatý terén a orientaci ztěžovalo nenalajnované hřiště, předváděl atraktivní hru plnou šancí. V prvním poločase dal čtyři branky a rozhodl o jasném vítězství. První gól zařídil Mutafov, když ho do sólového nájezdu vysunul Komorník a mladý útočník obstřelil vyběhnuvšího brankáře - 1:0.

Akce jako přes kopírák přecházela i druhé brance: Vrba našel na levé straně Žaluda, ten přenesl hru na druhou stranu, kde nabíhal osamocený Jurtík a trefil se přesně k tyči.

Třetí gól přidal Smetana, když po důrazném presinku útočníků trefil míč z 20 metrů krásně do pravého horního růžku branky.

Na žižkovský debakl zadělal chvíli před poločasem Mutafov, když se k němu odrazil míč po dlouhém autu Trusiny a z pěti metrů se štěstím propálil brankáře. Na to, že míč přešel brankovou čáru, musel upozornit asistent rozhodčího. Žižkov byl dopředu takřka neškodný. V jediné vážnější šanci trefil hostující záložník břevno.

Druhý poločas začal lépe Žižkov. Z několika rychlých brejků se ujal ten ze 70. minuty, když Kruml marně stíhal svého hráče, který posunul míč na útočníka, který se v pokutovém území obtočil kolem Hurky a obstřelil Kuchaře.

Na zasloužený čtyřbrankový rozdíl vrátil skóre Mutafov. Svůj hattrick dokonal ze samostatného nájezdu.