Divoká přestřelka a smutný konec: FC Tempo - Zličín 5:6

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 13. 08. 2006

Neuvěřitelných jedenáct branek padlo v úvodním utkání nové sezóny pražského přeboru. Hosté ze Zličína byli nakonec o jednu branku šťastnější a odvezli si ze Lhotky všechny tři body. Zápas citelně ovlivnilo vyloučení domácího Jurtíka těsně před poločasem za stavu 3:2.

FC Tempo - FC Zličín 5:6 (3:2)
Branky: 9. a 17. Smetana, 11. Krajči, 76. Žalud, 81. Rožánek - 3., 11. a 83. Sigan, 57. a 75. Svoboda, 54. vlastní Netušil.
Rozhodčí: Tikal - Nykl, Petrášek.
Diváků: 150.
ŽK: Kruml - Cacák, Roubíček.
ČK: 41. Jurtík (Tempo).
Tempo: Kuchař - Hurka, Trusina, Netušil, Valášek - Smetana (63. Kruml), Vrba, Krajči, Žalud - Jurtík, Mutafov (52. Rožánek).
Zličín: Vrána - Roubíček, Vacula, Bouška, Novák - Hort (89. P. Merta), Tarbaj, Sigan, Zbožínek (46. Jarouš) - Svoboda, Cacák (79. I. Merta).

Hosté začali lépe. Už ve 3.minutě centroval zleva Bouška, Sigan přehlavičkoval Valáška i na malém vápně stojícího gólmana Kuchaře a otevřel skóre - 0:1. Tempo se k ohrožení Vránovy branky poprvé dostalo v 9. minutě a hned z toho rezultovalo vyrovnání. Na Trusinův dlouhý aut si naběhl Smetana, nováček v tempáckém dresu, a parádní střelou levačkou vymetl šibenici - 1:1.

Odpověď hostů ale přišla za další dvě minutky. Signálem rozehráli nepřímý kop z dvaceti metrů a Sigan pálil tvrdě k tyči - 1:2. V 17. minutě se do šestnáctky hostů snesl dlouhý míč, obránci Zličína nechali hlavičkovat volného Jurtíka, Vrána míč jen vyrazil a Krajči v pádu střelou pod břevno srovnal - 2:2.

Tempo pak dokonce ve 28. minutě otočilo skóre. Smetana napřáhl te třiceti metrů, míč skončil na břevně zmateného Vrány a od jeho zad se odrazil do sítě - 3:2.

Velmi diskutovaný a pro další vývoj zápasu rozhodující moment přišel ve 41. minutě. Hostující Roubíček na půlící čáře okopával Jurtíka, ten se mu vysmýkl a zmocnil se míče, odbíhal s ním pryč, ale stíhajícího Roubíčka přitom trefil rukou do obličeje. Sudí Tikal zákrok diskutabilně posoudil jako úmyslný a ukázal Jurtíkovi červenou kartu. Za nemístné protesty poté vykázal z lavičky domácího trenéra Gregora.

Po změně stran Tempo začalo bohužel příliš pasivně a bylo zákonitě potrestáno. V 54. minutě se po levé straně prosmýkl Tarbaj a jeho centr si v tísni Netušil srazil do vlastní sítě - 3:3. Za tři minuty nato již hosté vedli, když Cacákův centr proměnil Svoboda - 3:4.

V 75. minutě se již zdálo, že je rozhodnuto. Svoboda zahrál trestný kop přes zeď a Kuchař na míč nedosáhl - 3:5. Jenže Tempo i v deseti dokázalo srovnat. V 76. minutě Krajči ideálně našel na malém vápně Žaluda, jemuž stačilo jen nastavit nohu - 4:5. V 81. minutě vyrobil na půlce hrubku Vacula a Rožánek proměnil samostatný nájezd v pátý gól domácích - 5:5!

Jenže hned za dvě minuty se prosadil, po zaváhání celé obrany Tempa, včetně gólmana Kuchaře, muž zápasu Sigan, dovršil svůj hattrick a rozhodl zápas.