Konečně tři body: FC Háje - FC Tempo 1:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 03. 09. 2006

Tempo po třech porážkách ve čtvrtém kole konečně bodovalo, když získalo všechny tři body na hřišti nováčka z Hájů. Byť po nepříliš vydařené první půli prohrávalo, dokázalo po změně stran zásluhou branek Smetany, Mutafova a Trusiny výsledek otočit. Domácí po změně stran naprosto vypadli z role, téměř k ničemu se nedostali a výhra Tempa byla naprosto zasloužená.

FC Háje - FC Tempo 1:3 (1:0)
Branky: 23. Janoušek - 63. Smetana, 75. Mutafov, 88. Trusina.
Rozhodčí: Záruba - Šimšík, Kříž.
Diváků: 90.
ŽK: Smetana, Žalud (oba Tempo).
Háje: Tlustý - Tesař, Sojka, Hartman - Jablonský (6. Aksamit), Janoušek, Brož, Hrůza - Bičaník, Lafek, Dub (46. Marval, 79. Kasal).
Tempo: Kuchař - Valášek, Krajči, Netušil - Kruml (80. Budák), Trusina, Vrba, Hurka, Žalud - Smetana (89. Březina), Rožánek (46. Mutafov).

Domácí v úvodních třech kolech uhráli tři remízy, naposledy na hřišti silné Libuše. Zahrozili jako první, v 10. minutě pálil tvrdě Brož, ale Kuchař stačil míč vyrazit na roh. V 18. minutě se prosadil zkušený Lafek, naštěstí po Brožově rohu pálil jen do vnější tyče. Tlak domácích ale přece jen vyústil ve vedoucí branku. Lafek ze středu hřiště posunul míč na nabíhajícího Janouška, jenž neměl problém obstřelit Kuchaře na vzdálenější tyč - 1:0.

Tempo si první dvě šance vytvořilo na konci první půlhodiny. Nejprve pálil z dobré pozice vedle branky Žalud, o minutu později Vrba ideálním centrem našel Smetanu, jenž ale sám před gólmanem Tlustým zamířil v jasné šanci vedle branky.

V poslední minutě první půle divákům zatrnulo. Domácí stoper Sojka ve vzdušném souboji udeřil loktem útočníka Rožánka, jenž se skácel k zemi a s velkou tržnou ránou na hlavě pro něj musela přijet sanitka. Sojka podobným stylem již předtím zahrál několik soubojů, je s podivem, že nedostal ani žlutou kartu.

Zranění Rožánka hosty paradoxně správně nabudilo a po změně stran domácí tým jasně přehráli. Zaslouženého vyrovnání se ale dočkali až v 65. minutě, kdy se míč od Mutafova s Krumlem dostal až ke Smetanovi, ten se uvolnil a přesnou střelou k tyči prokázal dobrou střeleckou formu. Ve čtvrtém utkání zaznamenal čtvrtý gól - 1:1.

Za sedm minut se do velké šance probil znovu dobře hrající Smetana, sólový nájezd na Tlustého ale ani nadvakrát v síti neskončil, dorážka zazvonila o tyč.

Rozhodnutí přišlo čtvrt hodiny před koncem zápasu. Ofsajdová past Hájů sklapla naprázdno, z hloubi pole vystartoval do brejku Vrba a předložil před prázdnou branku dokonalou nabídku střídajícímu Mutafovovi - 1:2.

Domácí definitivně srazila do kolen hrubá chyba gólmana Tlustého, jenž se při malé domů nechal obrat o míč Trusinou a kapitán Tempa do prázdné branky pohodlně přidal třetí branku - 1:3. Skóre ještě mohl navýšit Březina, ale v dobré šanci poslal míč vedle branky.

Výkon Tempa měl do ideálu daleko, přesto na domácí bohatě stačil, protože ti se ve druhé půli na hřišti doslova trápili.