St. žáci: FC Tempo - Sparta dívky 4:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 06. 09. 2006

Do utkání jsme nastoupili druhý den poté, co jsme se vrátili ze soustředění. Naším prvním soupeřem byl tým dívek Sparty. Na tento zápas se všichni kluci těšili, ale hlodala v nich obava, že selžou proti holkám. Před zápasem ale již všichni byli nabuzení. Již od samého začátku bylo vidět, že rozhodčí nepřipustí ani trochu hru tělem ze strany našich hráčů, což mělo společně s nervozitou za důsledek, že jsme hráli na nakopávané míče směrem dopředu, namísto kombinačního fotbalu. Nutno dodat, že soupeř hrál technicky i takticky zdatný fotbal a měl optickou převahu, ale naše defenziva pracovala spolehlivě.

První branku vstřelil France, když dostal krásný pas od Hlavíka. Do poločasu se po podobné akci trefil ještě Sehnoutka. Již v 19. minutě střídal pro nevolnost Procházka, čtyři minuty nato pak ze hřiště odešel s bolestí v noze Hlavík. Za stavu 2:0 se do zakončení dostala jedna z hráček Sparty, její střela byla sice zblokována, ale protože střílela v pádu, byla tato situace posouzena jako penaltový faul... Nabídnutou šanci na snížení však kopající hráčka poslala vedle branky.

Na začátku druhé půle jsem po jednom z dalších verdiktů rozhodčího bohužel neudržel nervy na uzdě a na výstrahu rozhodčího: "Ještě jednou a půjdete ven" jsem radši odešel, abych zbytečně nepřidělával problémy. Při třetí brance zachytil France rozehrávku soupeře a proměnil samostatný nájezd. V závěru pak Benda pohotově vystřelil levačkou z otočky a míč po teči skončil počtvrté v síti. Za své chování jsem se po zápase omluvil jak mým hráčům, tak i soupeři.

Tempo – Sparta dívky 4:0 (2:0)
Branky: France 2, Sehnoutka, Benda
FC Tempo: Varecha – Houška, Lacina, Štech, Janura (48. Koláček) – Benda, Hlavík (24. Ocelík) – Procházka (20. Petrák), Sehnoutka, Hnat – France.