Strnadelův hattrick: FC Tempo - Přední Kopanina 1:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 10. 09. 2006

Tempo nastoupilo potřetí v sezóně v domácím prostředí a potřetí odešlo ze hřiště bez jediného bodu. Soupeř z Přední Kopaniny měl ve svém středu kanonýra Strnadela, jenž si vzpomněl na minulou sezónu, kdy střílel jeden gól za druhým. Do poločasu nastřílel na Tempu čistý hattrick. První branku mu daroval hrubkou gólman Kuchař, při dalších dvou gólech jej domácí obrana nechala nepochopitelně volného. Po změně stran již je parádním volejem snížil domácí ostrostřelec Smetana.

FC Tempo - FC Přední Kopanina 1:3 (0:3)
Branky: 63. Smetana - 5., 31. a 41. Strnadel.
Rozhodčí: Formánek - Tikal, Klíčman.
Diváků: 120.
ŽK: Netušil, Trusina, Rožánek - Janda.
Tempo: Kuchař - Valášek, Krajči, Netušil - Kruml (46. Mutafov), Trusina, Vrba (71. Rožánek), Hurka, Žalud - Smetana, Jurtík (83. Hlavička).
Kopanina: Pavelka - Kopecký, Janda, Sekerka, Vyšata - Erber (56. Bajar), Kouble, Buzek, Gregor (83. Skočdopole) - Nedvěd, Strnadel.

Utkání začalo smolně především pro gólmana Kuchaře. V 5. minutě rozehrával od branky, ale "vykopl krtka" a míč přistál přímo na noze Strnadela, jenž bez problémů udělal Kuchařovi dlouhou kličku a zavěsil - 0:1. Tempo v úvodu hrálo s favoritem poměrně vyrovnanou partii, ale postupem času vyklidilo střed pole, chyběla kombinace a dobrá přihrávka útočníkům.

Po půlhodině hry hosté zahrávali rohový kop, obtížnou situaci Kuchař napoprvé vyřešil, ale Nedvěd míč vrátil do šestnáctky a trestuhodně volný Strnadel neměl problém míč jemně tečovat ke vzdálenejší tyči - 0:2.

O deset minut později bylo definitivně rozhodnuto. Tempo ztratilo míč ve středu pole a hosté výborně vyřešili situaci tři na tři a volný Strandel pohodlně doklepl do odkryté branky, asistoval znovu Nedvěd - 0:3.

Domácí mohli snížit dvě minuty před poločasem, kdy Kruml ideálním centrem vybídl Žaluda, ale jeho hlavičku lapil gólman Pavelka. Sice doteď zřejmě neví jak, ale na to se historie neptá.

V poslední minutě dostal Žalud další možnost. Zahrával přímý kop z osmnácti metrů z ideální pozice, jenže branku překopl.

Do druhé půle Krumla nahradil Mutafov a hru domácích oživil. Po jeho akci a přesném centru snížil nádherně trefeným volejem Smetana, jenž v pěti zápasech vstřelil svůj pátý gól. Tempo se po pauze zvedlo, zatlačilo hosty do defenzivy a kdyby dalo kontaktní gól, mohlo pomýšlet na zdramatizování zápasu.

Jenže Kopanina má velmi zkušený tým a zasloužené vítězství si vzít nenechala, navíc v poslední minutě Strnadel až neuvěřitelně netrefil z malého vápna prázdnou branku a napálil míč do břevna.