Ml. přípravka C: ČAFC - FC Tempo 0:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 11. 09. 2006

Svůj první mistrovský zápas má za sebou mladší přípravka C v Minicupu. O body by u malých fotbalistů mělo jít až v druhé řadě, o to cennější je zjištění, že Tempo v utkání působilo fotbalověji, byť, na rozdíl od domácích, nepoužilo dvou povolených hráčů ročníku 99.

V úvodním utkání Mini Cupu jsme začali s respektem k soupeři, který nás ihned po výkopu zatlačil před naší branku. Kluci se však nezalekli a otřepali se z úvodního náporu a postupně přebírali iniciativu na svou stranu a začali se prosazovat také před domácí brankou. Zejména Obuškevič s Koubkem se snažili překvapovat a ohrožovat branku domácích samostatnými úniky, ale bez úspěchu.

Až v polovině poločasu se z rohového kopu konečně zadařilo a malí Tempáci se dočkali kýženého gólu. Obuškevič se postavil k rozehrání rohového kopu. Poslal prudkou střílenou přihrávku před branku, kde se vytvořila velká mela a po lehké teči Tökölyho si domácí dali vlastní gól – 0:1!

Domácí se však jen tak, po obdržené brance, nevzdali a dále se snažili dobývat branku Tempa. Jejich útoky však končily buď u dobře fungujícího stopera Polívky a nebo na strážci naší branky Martinu Mišovičovi. Jeho čas nadešel těsně před přestávkou, ale do té doby jsme měli ještě jednu z dobrých šancí ke vstřelení branky, kdy se do nepovedeného odkopu domácích dobře vložil Hájek a jeho střela tak tak minula domácí branku a z následného protiútoku bravurním reflexivním zákrokem zachránil Tempo Mišovič před obdrženou brankou a střelu unikajícího útočníka „ČAFky“ vyrazil na roh.

Druhý poločas se většinou odehrával na polovině domácích a v režii našich útočníků, kteří se marně snažili vstřelit gól, což se jim přeci jenom ještě jednou povedlo asi v polovině druhé půle. Po nezištné přihrávce z levé strany od Koubka se dostal Dominik Ctibor tváří v tvář brankáři domácích, míč si přistrčil do strany a již před ním byla prázdná branka a pohodlně skóroval – 0:2!

Domácí ještě nesložili zbraně a kluci měli stále hodně práce, aby udrželi dobrý výsledek a když se domácím nepodařilo vstřelit branku ani z nebezpečného přímého kopu, či po rohu a závaru před naší brankou, kdy nejprve Mišovič čelil střele a následně míč poskakoval po brankové čáře, uhájili Tempáci zasloužené vítězství.

Penalty: V závěrečném penaltovém rozstřelu se až tak moc nedařilo střelcům, kdy z celého týmu své pokutové kopy s přehledem proměnili jen Matěj Koubek s Martinem Obuškevičem. I tak jsme se ale stali vítězi, jelikož nás, jak již v zápase bylo zmíněno, podržel Martin Mišovič, který se činil a krom jedné obdržené penalty, s přispěním brankové konstrukce a vychýlené mušce některých střelců vše pochytal.

ČAFC – FC Tempo 0:2 (0:1)
Branky: vlastní, Ctibor.
FC Tempo: Mišovič – Mašek, Šinárek, Polívka, Málek, T.Černý, Soukup, Tököly, Koubek, Obuškevič, Ctibor, Hájek.