Muži B: FC Tempo B - SEMI Kačerov 7:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 12. 09. 2006

Zřejmě pod vlivem posledního utkáni, ve kterém jsme po prohře na Kačerově ztratili definitivně postup, zahájilo domácí Tempo utkání až příliš zbrkle. Nakopávané míče nenacházely utočníky. Ale nervozita z hráčů Tempa opadla v 17. minutě. Hlavička nacentroval z pravé strany, Dedek vystřelil a jeho střelu brankář jen vyrazil a Havlas měl snadnou práci - 1:0. Kačerov stále zkoušel vsítit branku a jeho urostlí hráči několikrát nebezpečně zaútočili. Ale větší klid získalo opět Tempo. Ve 33. minutě jsme zahrávali trestný kop. Šafránek načechral míč přímo na hlavu Dedka a jeho střelu opět brankář hostí vyrazil. Tentokrát se odraženého míče zmocnil sám Dedek a vsítil druhý gól Tempa.

Kačerov stále bojoval, ale v poslední minutě 1. poločasu padl snad nejkrásněší gól utkání. Havel se rozběhl po své levé straně, několikrát si narazil míč, naposledy s Dedkem, a podél brankáře rozvlnil síť Kačerova potřetí.

V poločase Kačerov vystřídal tři hráče a snažil se dostat do hry. Ale jen tři minuty. Ve 48. minutě Trikal rozehrál volný kop podél pravé postranní čáry, tam si zaběhl Havel a jeho centr Dedek hlavou poslal tam, kam chtěl - do sítě soupeře - 4:0. To už soupeř ztratil sílu a až na občasné výpady do konce zápasu nic neukázal. V 62. minutě unikl po pravé straně Havlas a jeho centr zužitkoval Březina - 5:0. V 69. minutě centroval Dvořák do běhu Březinovi, ten se zbavil obránce a jeho přihrávku doklepl Dedek do prázdné branky. Dovršil tak svůj hatrick a upravil stav zápasu na 6:0. Poslední branku zápasu si připsal v 85. minutě dobře hrající Trikal, když Havlův roh nejprve hlavičkoval do brankáře, ale pak míč dopravil do sítě mezi tyčí a brankářem.

Tempo vyhrálo zaslouženě. Poté, co z nás spadla zbytečná nervozita na začátku utkání, jsme předváděli rychlý a pohledný fotbal, se kterým mohli být naši věrní fanoušci spokojeni.

Je dobře, že se utkání vydařilo Tomáši Trikalovi, který si připsal i premiérovou trefu. Stejně tak je dobrá asistence Libora Šafránka. Ale byla by chyba někoho jmenovat. Celý tým hral dobře a jako tým.

FC Tempo B - SEMI Kačerov 7:0 (3:0)
Branky Tempa: Dedek 3, Havlas, Havel, Březina, Trikal.
FC Tempo: Tala - Trikal, Šafránek, Dvořák, Blümel (66. Vörös) - Hlavička, Hron (55. Březina), Budák, M. Havel - Havlas, Dedek (81. Kavka).