Muži A, Pohár PFS: Junior - FC Tempo 3:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 13. 09. 2006

Cesta Tempa Pohárem PFS skončila hned v prvním utkání, když prohrálo na hřišti Junioru 2:3. Vzhledem k průběhu zápasu a množství šancí je výsledek nespravedlivý, Tempo stáhlo dvoubrankové manko, ale v poslední minutě si dal Hlavička nešťastný vlastní gól. Z lavičky tým poprvé vedl trenér Miroslav Pechar a musel se obejít bez Trusiny, Vrby, Smetany a Netušila.

Junior - FC Tempo 3:2 (1:0)
Branky: 18. Popelák, 54. Urban, 90. vlastní Hlavička - 84. Dedek, 88. Krajči.
Rozhodčí: Peřina - Slavík, Mencl.
Junior: Tatek - Kalný, Zeman, Baštař, Gebr - Hanzlík (65. Veselý), Urban, Dvořák, Klíma - Popelák, Mráz (8. Barák).
Tempo: Kolařík (46. Kuchař) - Komorník (50. Hlavička), Valášek, Krajči - Kruml (50. Dedek), Budák, Hurka, Žalud - Rožánek, Jurtík, Mutafov.

Tempo začalo aktivně a v první čtvrthodině si vytvořilo tlak a několik slibných šancí, tu největší hned ve 3. minutě, ale postupně Žalud, Kruml ani Hurka nedokázali míč doklepnout do sítě.

Domácí udeřili zničehonic, když se odražený míč dostal za šestnáctkou k Popelákovi, jeho střela nabrala odrazem nezvyklý skluz a Kolařík se natahoval marně - 1:0.

Za minutu pálil Hurka, ale Tatek jeho pokus s maximální námahou vyrazil na roh. Hra se poté vyrovnala a žádné velké šance se ani na jedné straně nerodily, ve hře bylo hodně nepřesností. Až v poslední minutě první půle střílel Hurka po dlouhém autu ve velké šanci vedle tyče.

Hned po nástupu do druhé půle připravil Mutafov čistou gólovku Jurtíkovi, jenže ten pálil jen do Tatka. A tak udeřilo na druhé straně, kdy se po nedůrazu ve středu obrany se štěstím prosadil Urban - 2:0.

Tempo nesložilo zbraně a po druhé brance začalo soupeře výrazně přehráhat, jenže koncovka byla žalostná. 55. minuta - Krajčiho volej nad branku, 62. - přímý kop Žaluda do náruče gólmana, 70. - další trestný kop Žaluda zlikvidoval pozorný Tatek, 71. - osamocený Žalud hlavičkoval z malého vápna vedle, 72. - ani hlavička Krajčiho si cestu do sítě nenašla, 80. - Krajčí znovu pálí z voleje, půl metru nad břevno.

Domácí se jen bránili, docházely jim síly a jen nakopávali dlouhé míče. V 84. minutě se Dedek prosadil na levé straně přes obránce a střelou na bližší tyč zkušeně konečně překonal Tatka - 2:1.

Hned za minutu se znovu Dedek chystal ke střele v pokutovém území, jenže byl zahákován, penaltu viděli všichni, jen sudí Peřina byl jiného názoru a nepochopitelně nechal pokračovat ve hře, přitom již patnáct minut předtím mohl, také po faulu na Dedka, pokutový kop nařídit. Ale evidentně si nechtěl komplikovat situaci.

Tempo se vůlí k vyrovnání přesto dotlačilo. V 88. minutě Žalud vysunul Krajčiho a ten, ze stejného místa jako Dedek před třemi minutami, vyrovnal na 2:2.

Domácí v tu chvíli nevěděli, kam dřív skočit a koledovali si o třetí gól. Jenže Tempo ve snaze úplně otočit zápas příliš otevřelo obranu a domácí podnikli v nastavení ojedinělý brejk. Centr z pravé strany prolétl malým vápnem, již se zdálo, že nebezpečná situace je zažehnána, ale dezorientovaný obránce Hlavička si špičkou kopačky vstřelil vlastní gól - 3:2.

Za výkon v poslední půlhodině si Tempo zasloužilo postup, ale štěstěna byla proti, a tak do 3. kola postoupil domácí Junior.