Krutá "trojka": Uhříněves - FC Tempo 3:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 17. 09. 2006

V přeborovém utkání poprvé pod vedením trenérské dvojice Pechar - Daševský nastoupilo Tempo na hřišti nováčka z Uhřiněvsi a odjelo bez bodu, navíc se třemi inkasovanými brankami. Byť výsledek vypadá jednoznačně, vzhledem k obrazu hry je pro hosty velmi krutý. Jenže Uhříněves měla ve středu zálohy výborného Zlatníka, který dvěma ukázkovými góly zápas rozhodl. Ten druhý vstřelil minutu poté, co Rožánek neproměnil stoprocentní gólovou šanci a nevyrovnal na 1:1 (na snímku).

Čechie Uhříněves - FC Tempo 3:0 (1:0)
Branky: 33. a 76. Zlatník, 84. Jaroš.
Rozhodčí: Váňa - Ochotnický, Záruba.
Diváků: 100.
ŽK: Šimáček (Uhříněves).
Uhříněves: Schorník - Trhlík - König, Horáček, Šimáček (80. Kaněra), Sedláček - Krejča, Zlatník (90. Hráský), Bobek, Kasal - Jaroš.
Tempo: Kuchař - Valášek, Vrba (56. Mutafov), Trusina, Žalud (50. Komorník) - Rožánek, Hurka (87. Budák), Krajči - Smetana, Dedek, Jurtík.

Trenér Pechar naordinoval svým novým svěřencům základní rozestavení 4-3-3, na post stopera vrátil Trusinu, poprvé v sezóně se v dresu A týmu objevil útočník Dedek.

Lépe začali domácí a ve 3. minutě Zlatník napálil po rohu odražený míč těsně vedle branky. Tempo se k ohrožení branky domácích poprvé dostalo ve 13. minutě, ale Smetanova tečovaná střela Schorníka nezaskočila. Vzápětí na druhé straně dobře zasáhl Kuchař proti Kasalově střele z úhlu, na opačném konci hřiště pálil Jurtík do Schorníkových rukavic.

Ve 21. minutě vyrobil na šestnáctce velkou chybu Žalud, míče se zmocnil Krejča, naštěstí ale mířil vedle Kuchařovy branky.

Domácí se ujali vedení ve 33. minutě. Obrana Tempa příliš ustupovala, dala hodně místa zkušenému Zlatníkovi, jenž z šestnáctky neměl problém technickou střelou přehodit Kuchaře - 1:0.

Vzápětí se o vyrovnání pokusil z voleje Krajči po přiťuknutí Dedka, ale míč z jeho kopačky se mezi tyče nevešel. Domácí měli v první půli územní převahu, ale do šancí se ani jeden z týmů příliš nedostával, tu jedinou Zlatník proměnil, a tak byl průběžný výsledek spravedlivý.

Po změně stran nejprve nadělala trenéru Pecharovi starosti zranění obránců Žaluda a Vrby, na hřiště šli Komorník s Mutafovem, do obrany se stáhl Krajči. Poté už ale nový kouč jen sledoval gradující výkon svých svěřenců, kteří prakticky nepouštěli soupeře z jeho poloviny, ale výrazné šance ne a ne přijít.

Ale v 70. minutě už byl velmi blízko vyrovnání Dedek, ale skluzem těsně nedosáhl na přízemní centr malým vápnem. O pět minut později již skóre srovnáno být mělo. Po rohovém kopu nejprve vykopli domácí obránci míč z brankové čáry, míč se snesl na hlavu Rožánka, kterému stačilo míč hlavou lépe umístit k tyči do odkryté branky. Ale záložník Tempa nechal vyniknout brankáře Schorníka, jenž tak svůj tým výrazně podržel.

Otřelé "nedáš - dostaneš" se potvrdilo za minutu. Na polovině zaváhal s odkopem Komorník, míč se dostal až k šestnáctce, kde si Zlatník míč narazil mezi statickými obránci Tempa a další technickou střelou mazácky obhodil Kuchaře - 2:0.

Tempo se dál ze všech sil snažilo o korekci výsledku, ale výsledkem náporu byl naopak třetí gól v jeho síti. Po Jurtíkově rohu se domácí rychle zmocnili míče a ukázkově provedeným brejkem do víc než odkryté obrany definitivně rozhodli. Za druhý poločas si Tempo tak kruté skóre nezasloužilo, ale fotbal se hraje na góly a domácí dali tři...