Muži B: Slavoj Podolí C - FC Tempo B 3:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 20. 09. 2006

Ach to Podolí! V předchozích dvou sezónách jsme na Podolí hráli vždy úvodní zápasy soutěže a vždy jsme prohráli. Před dvěma lety 1:3, loni 2:3. Takže to vypadá, že máme z podolské umělky mindrák. Tak jsme se ho chtěli letos zbavit. Byla škoda, že áčko hrálo ve stejnou dobu, takže Budák si plnil fotbalové povinnosti v Uhřiněvsi. Ale přišli nám vypomoci hned čtyři hráči dorostu. Ti hráli své utkání v poledne na Vyšehradě, takže už byli jen jako záloha.

Utkání jsme nezačali šťastně. Ve druhé minutě jsme po chybě obrany dostali branku. Ve 12. minutě jsme vhazovali aut. Míč se dostal k Havlasovi, ten sklepl Březinovi, který mu míč vrátil a střela z vápna znamenala vyrovnání. Při snaze chytit míč se zranil domácí brankář a domácí, ktří měli náhradníka na cestě, hráli v deseti. Ve 25. minutě hosté zahrávali přímý kop od rohového praporku. Centr našel utočníka na malém vápně a ten špatně pokrytý, hlavou vsítil druhý gól domácích - 2:1.

Ve druhé půli jsme začali aktivněji. trochu jsme zlepšili přihrávku po zemi a zlepšili pohyb. Měli jsme úspěch. Hrálo se dest minut, když Hlavička nacentroval míč na Krumla a ten se (konečně) prosadil - 2:2. V 60. minutě se Podolí dostavil náhradník a začali hrát opět v plném počtu. V 70. minutě zahrávali domácí roh a opět se vysocí hráči dokázali prosadit - 3:2. V 85. minutě se probíjel k brance navrátilec Šíma a po dvojnásobném faulu rozhodčí penaltu odpískat musel. Tu bezpečně proměnil Havel - 3:3.

Je to bod ze hřiště soupeře. Ale předvedený výkon nebyl dobrý. Obranná činnost byla špatná. Hlavně záložní řada tuto fázi hry v tomto utkání podcenila. Domácím zřejmě pomohla i hra v deseti, kdy se maximálně soustředili na obranu a při fyzické vyspělosti svých hráčů, dokázali maximálně využít standardních situací.

Potěšitelný byl výkon Podroužka, který se jako jediný z dorostenců dostal na hřiště a po poledním zápase dokázal dvacet minut hrát naplno.

Slavoj Podolí C - FC Tempo B 3:3 (2:1)
Branky Tempa: Havlas, Kruml, Havel z penalty.
FC Tempo: Tala - Blümel (71. Podroužek), Šafránek, Havlas, Dvořák, Trikal, Hlavička, Havel, Kruml, Dvořák (39. Šíma), Březina (81. Hron), Chmelík.