Další body na export: FC Tempo – Motorlet B 1:2

Autor: Jiří Trunečka <jiri.trunecka(at)volny.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 24. 09. 2006

Počtvrté se lhotečtí fotbalisté v nové sezoně představili na vlastním hřišti a počtvrté odešli poraženi. O další vývoz přeborových bodů, zatím velmi vzácného artiklu, se postarala rezerva Motorletu. Rozhodla o tom především její mnohem efektivnější koncovka. Tempo bez Žaluda a Netušila, ale zato již s Kočím, který v týdnu přišel právě z Motorletu, v zakončení naopak selhalo.

Branky: 70. Jurtík – 33. Honetschläger, 75. Pánek.
Rozhodčí: Hrib – Váša, Zelený.
Diváků: 80.
Tempo: Kuchař – Valášek, Vrba (46. Budák), Trusina, Hurka – Rožánek, Jurtík, Kočí, Krajčí – Dedek, Smetana (65. Mutafov).
Motorlet B: Kučera – Beneš, Jirec, Kolařík, Zachař – Jablonský, Tlustý (75. Hajda), Honetschläger, Mišalko - Pánek (86. Pavliš), Čmejla (82. Nešpor).

Především první poločas byl přehlídkou nadějných, leč nevyužitých příležitostí domácího týmu. Začalo to již ve 4. minutě, kdy Dedek pustil Rožákovu přihrávku na nabíhající Krajčího, který však brankáře Kučeru neprostřelil. O deset minut později Rožánkovu přihrávku z pozice, která již trochu volala po zakončení, zblokovali hostující obránci a Dedek z těžké otočky pouze protáhl gólmana.

S větrem v zádech se Tempo i v dalších minutách více tlačilo k šestnáctce jinonického mužstva, dalekonosným pokusům však chyběla přesnost a Hurkův průnik do ní na poslední chvíli obránci zblokovali. A pak se to stalo. Na druhé straně hřiště se Pánek za bohorovného přihlížení domácích odmotal s míčem od levé postranní čáry, pak jej předal Honetschlägerovi a ten se stejně snadno dostal až před Kuchaře, kterému nedal šanci.

Domácí mohli rychle odpovědět, to by ale jejich zatím nejlepší střelec, Lukáš Smetana, musel mít více štěstí v koncovce. Dvě minuty po prvním gólu se řítil zprava sám na branku, ale pálil těsně vedle levé šibenice. Nevyužil ani možnost na reparát, když pěknou přihrávku Kočího z deseti metrů netrefil dobře. Poločas pak skončil stejně, jako začal. Krajčí se náhle zjevil ve vyložené šanci sám před Kučerou, ale branku minul.

Do druhé půle nahradil Budák zraněného Vrbu a hned z jejího kraje do šance unikal Smetana, ale Kolařík mu míč v poslední chvíli vypíchl na roh. Jinak byl druhý poločas na strhující okamžiky chudší a vše podstatné se vměstnalo do jedné pětiminutovky. Běžela sedmdesátá minuta, když domácí Jurtík poněkolikáté v zápase zamířil s míčem od poloviny hřiště ke Kučerově brance a jeho projektil byl tentokrát ukázkový. Zapadl pod břevno - 1:1.

Jenže radost Tempa trvala jen krátce. O tři minuty později sražený centr skončil na břevně Kuchařovy branky a v 75. minutě se Mišalko ocitl tváří v tvář domácímu brankáři. Ten jej ale v gólové šanci vychytal. Po pár vteřinách je však útočník Motorletu ve vápně Tempa znovu. Z jeho levé strany přihrává na desítku, kde má Pánek dost prostoru i času na to, aby nechytatelnou dělovkou znovu vrátil hostům vedení.

Tempu trvalo několik minut, než se z úderu otřepalo, a to již do konce zápasu mnoho času nezbývalo. Přesto se domácím ještě nabídly dvě dobré příležitosti. Jurtík z trestného kopu ani Trusina halfvolejem však nezamířili přesně.