Svatováclavský turnaj - setkání přátel Tempa

Autor: Jiří Trunečka <jiri.trunecka(at)volny.cz>, Téma: FC Tempo Praha, Vydáno dne: 29. 09. 2006

Sponzory a partnery Tempa s fotbalem nespojuje pouze podpora lhoteckého klubu. S fotbalovým míčem si totiž velmi obstojně rozumějí také na hřišti. Alespoň při prvním ročníku svatováclavského turnaje, který byl vážně nevážným kláním přátel lhoteckého fotbalu o putovní pohár, to na umělé trávě tréninkového hřiště dokazovali spoustou kliček, branek i jiných fotbalových kousků.

Sedm účastníků turnaje se utkalo systémem každý s každým v čtvrthodinu trvajících duelech. Jejich výsledky vynesly na první místo Starou gradu Tempa, která podlehla pouze mladíkům z Policejní Akademie. Její triumf však přineslo teprve vítězství druhé Restaurace Novodvorská nad do posledního kola neporaženou Policejní Akademií. Nečekaný výsledek posledního duelu "zarmoutil" také tým Fly United, který odsunul těsně pod stupně vítězů. Se závěrem turnaje byl naopak spokojen celek Q Cargo, který s dvojicí útočnic nejprve aspiroval především na cenu sympatií, ale v druhé části turnaje dokázal soupeře zle potrápit. Střeleckou mušku po úvodním tápaní nakonec nalezl také Ben Car, a tak jediným celkem bez vítězství zůstalo mužstvo U Ćtyř Bernardýnů. Ani tato bilance mu však nebránila v tom, aby rozdával fotbalovou radost a bavil diváky.