Bez bodů a dvou vyloučených: Královice - FC Tempo 3:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 01. 10. 2006

Tempácká mizérie pokračuje. V důležitém utkání v Královicích Tempo nezvládlo závěr utkání, které mělo rozehrané minimálně na remízu, šance byly i na vítězství. Čtvrthodinu před koncem za stavu 1:1 viděl Smetana červenou kartu, přesto vzápětí mohl v jasné šanci rozhodnout Kočí. Když byl o chvíli později zcela nesmyslně vyloučen po druhé žluté kartě Jurtík, dostali domácí výhodu dvojnásobné přesilovky a po několika desítkách vteřin ji také využili.

Královice - FC Tempo 3:1 (1:1)
Branky: 16. a 90.+2. Randa, 82. Máchal – 21. Smetana.
Rozhodčí: Tikal – Záruba, Kubíček.
Diváků: 50.
Královice: Malinský – L. Mervart, Koranda (75. Nikodim), Lilling (46. Valtr), Hromas – J. Mervart, Mach, Randa, Sobotka – Máchal, Jendrišák (89. Starý).
Tempo: Kuchař – Valášek, Hlavička, Trusina, Hurka (58. Krajči) – Rožánek (88. Mutafov), Jurtík, Kočí, Žalud (67. Komorník) – Dedek, Smetana.

Tempo bylo v úvodu aktivnější, ale mírná převaha nevedla ke gólovému úspěchu. Po čtvrthodině se k první střele na branku Tempa dostal i domácí celek a hned šel do vedení. Z dvaceti metrů napřáhl k ráně záložník Randa. Jeho pokus se otřel o záda stopera Trusiny a zamířil do protipohybu gólmana Kuchaře. Ten proti míči směřujícímu do horního rohu neměl nejmenší šanci zasáhnout - 1:0.

O chvíli později, ve 21. minutě, ale udeřilo Tempo. Jurtík posunul míč do uličky Rožánkovi, jehož střelu směřující ke vzdálenější tyči stihl královický brankář vyrazit. K míči se ale dostal pohotový Smetana a skóroval - 1:1.

Po pauze začali lépe domácí. Ve 49. minutě se Mach pokusil obstřelit Kuchaře, ten ale výborným zákrokem stihl míč vytěsnit mimo tyče.

Tempo poté hru znovu vyrovnalo a v 66. minutě mohl strhnout vedení na jeho stranu Smetana po přistrčení Dedka, z patnácti metrů ale trefil břevno domácí branky. Zápas pomalu ale jistě směřoval k remíze. Tempo však nakonec srazila na kolena vyloučení.

V 74. minutě musel předčasně pod sprchy Smetana. Po kontaktu s ním začala domácímu Korandovi téct krev z nosu a musel střídat. Rozhodčí Tikal, jak na hřišti sám přiznal, situaci neviděl, nepomohla mu ani konzultace s asistentem, přesto tasil červenou kartu. Celý zápas okopávaný Smetana ji pravděpodobně dostal oprávněně, přesto je zajímavý fakt, že sudí se po utkání již dušoval, že o situaci měl podrobný přehled....

Oslabené Tempo přesto mohlo o tři minuty později rozhodnout, když Jurtík v situaci dva na jednoho nabil Kočímu, ale ten tváří v tvář Malinskému neuspěl.

V 81. minutě rozhodčí Tikal poslal Tempo do devíti, když za zákrok na polovině hřiště udělil druhou žlutou kartu Jurtíkovi. Mnohem horších zákroků bylo v průběhu zápasu na obou stranách velmi mnoho, sudímu nevadily ani hanlivé výrazy na jeho adresu. Pan Tikal zřejme nemá Jurtíka v oblibě, víc než přísně jej vyloučil i v prvním kole proti Zličínu. Za ostrý zákrok na Krajčiho a simulování v šestnáctce domácím karty v závěru neudělil, za protesty gólmana Kuchaře bleskurychle.

Domácí nabídnutou přesilovku využili bleskově, když Randa měl dostatek času ke střele, Kuchař míč stačil jen vyrazit a dobíhající Máchal byl u míče dříve než obránci Tempa - 2:1.

Konečnou podobu dal výsledku ve druhé minutě nastavení technickou střelou znovu Randa.

Sudí Tikal za prohru Tempa v Královicích rozhodně nemůže, to je problém jen a jen hráčů, nicméně způsob jeho rozhodování má do jistého výkonu hodně daleko.