Prohra vlastním gólem: Radotín - FC Tempo 1:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 15. 10. 2006

Jasně remízový zápas dvou trápících se týmu rozhodla vlastní Žaludova branka po Sikorově rohovém kopu. Na radotínském letišti příliš fotbalu k vidění z obou stran nebylo, byl to spíše boj. Domácí se kromě branky dostali do jediné šance, kterou zlikvidoval gólman Kuchař, Tempo v čisté gólové šanci nebylo, když už se do ní dostávali Trusina a Kočí, zkosili je domácí obránci za cenu žlutých karet, i když zákroku Petra na Trusinu by slušela spíše karta červená.

SC Radotín - FC Tempo 1:0 (0:0)
Branka: 56. vlastní Žalud. Rozhodčí: Kubr – Záruba, Čermák. ŽK: Kynčl, Petr M., Sikora, Kratochvíl - Žalud. Diváků: 50.
Radotín: Pavelka – Tyburec, Miroslav Petr, Toman, Klíma – Kratochvíl, Kynčl, Jiří Petr (75.Steiner), Sikora – Hanka, Dvořák.
Tempo: Kuchař - Valášek, Hlavička, Netušil, Žalud - Rožánek (64. Krajči), Trusina, Hurka (75. Komorník), Budák - Kočí, Dedek.

Tempu nadále scházeli dlouhodobě zranění Nechvíla se Soumarem, s třísly laborující Vrba a také potrestaní Smetana a Jurtík.

Aktivněji začal domácí Radotín, více se tlačil do útoku, ale dostával se jen před šestnáctku, přímou střelu gólman Kuchař řešit nemusel. Mezi tyče se poprvé trefil po rohovém kopu až Rožánek, jeho hlavička ale gólmana Pavelku příliš nevystrašila. Kdo by byl řekl, že to byla poslední střela Tempa na branku v utkání a předposlední vůbec...

Ve 20. minutě se výborně středem hřiště prosadil přes tři hráče hostující záložník Trusina, mohl pokračovat sám na branku, kdyby jej doslova nesetřelil stoper Miroslav Petr. Na úrovni souboje se sice ještě jeden hráč domácích pohyboval, přesto se Tempo na rozhodčího zlobilo, že vytáhl jen žlutou kartu.

Domácí v této části zápasu nestíhali, po Petrovi dostali žluté karty další dva hráči, ale Tempo toho nedokázalo využít. Po zbytek poločasu se hrálo mezi šestnáctkami a příliš vzrušujících okamžiků hráči obou týmů v Radotíně tradiční hrstce diváků nenabídli.

Rozhodující moment zápasu přišel v 56. minutě, kdy Sikora zahrával roh a nešťastník Žalud míč jemnou tečí poslal na zadní tyč vlasní branky - 1:0.

Za minutu poté se zrodila jediná jasná šance celého zápasu, kdy Jiří Petr dostal míč do uličky, ale gólman Kuchař včasným vyběhnutím zachránil.

Tempo se ze všech sil snažilo o vyrovnání, posledních dvacet minut přišpendlilo domácí na jejich polovinu, dobře kombinovalo, ale k vážnější šanci se, až na Dedkovu sraženou střelu v poslední minutě, nepropracovalo. Z Radotína tak odjelo bez bodu a propadlo se zpátky na poslední příčku přeborové tabulky.

Zdeněk Mužík (SC Radotín): "Dnes to nebyl pohledný zápas pro oko diváka, ale hlavní jsou tři body. Kluci makali a za to jim musim poděkovat."

Miroslav Pechar (Tempo Praha): "Co k tomu dodat, když nedáte branku, těžko můžete bodovat. Kluci ale chtěli, bojovnost jim upřít nemůžu."