St. žáci: Zastavili jsme se sami, tvrdí trenér Hron

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 03. 11. 2006

Do sezony jsme vstoupili s předsevzetím, že budeme hrát o čelo tabulky. Podíváme-li se na současný stav, dalo by se říci, že to zatím plníme. Realita je však taková, že na špici s malým odstupem (3., o dva body za prvním) jsme jenom díky neschopnosti soupeřů využít naše zaváhání. Sezonu jsme rozjeli dobře, po prvních dvou utkáních skore 10:1 a čelo tabulky. Ve třetím zápase na Chabrech jsme byli první poločas jasně lepší, ve druhé půli, hlavně ke konci jsme ale usnuli na vavřínech, za což nás soupeř dvakrát potrestal. Pak jsme postupně porazili Duklu C, ostudným výkonem Řeporyje a nakonec převálcovali Admiru B. Byli jsme zpět v čele tabulky a vypadalo to, že nás nikdo nezastaví. Zastavili jsme se sami...

Naprosto odfláknutý zápas na Bílé Hoře nás stál cenné dva body. Především počet zahozených šancí je do nebe volající. Následující remíza doma s Kopaninou byla zasloužená, i když jsme měli trochu víc ze hry. Poslední zápas v Třeboradicích pak ukázal, jak to dopadne, když hrajete s normálním soupeřem s nasazením jako na Bílé Hoře. A posledních dvacet minut tohoto zápasu také ukázalo, jak jsme schopni přehrávat soupeře, když se hráči snaží. Fotbalový projev našeho mužstva je dobrý, hráči dokáží hrát kombinačně, tým má dobrý přechod do útoku. Když hrajeme naplno, dokážeme si vynutit herní převahu.

Problémy jsou v obranné fázi hry. V osmi z devíti utkáních jsme inkasovali. V zimní přípravě se budeme muset zaměřit hlavně na hru krajních obránců a jejich přebírání hráčů. Určitě uškodilo i to, že jsme se v obraně museli potýkat se zdravotními problémy hráčů a obrana tak často nastupovala v jiném složení. Také na postech defenzivních záložníků, což je celkem klíčová pozice, se hráči točili víc, než bych si představoval.

Z hráčů tým jednoznačně táhl Dan France, autor 15 branek. Je škoda, že se občas stará víc o soupeře a výroky rozhodčích než o hru samotnou, jinak jeho gólový účet mohl být ještě lepší. Ze začátku s ním držel střelecky krok Patrick Hnat, ten se zatím zastavil na 7 brankách. Velmi dobře hrál Tomáš Hlavík, je veliká škoda, že se vlastní hloupostí zranil a přišel tak o několik zápasů. Určitě nám chyběl. Něco podobného lze říct i o kapitánovi Marku Bendovi. Na hřišti dokáže hrát velmi dobře, ale musí se soustředit na fotbal, což mu občas dělalo potíže.

V zimě zapracujeme také na fyzičce hráčů, neboť občas se jim nechtělo běhat, aby jim síly vystačily na celý zápas, což je špatně. Čeká nás kvalitní turnaj na UMT, tak doufám, že se na něm dobře rozehrajeme a na jaře se popereme o vytoužený postup. Myslím, že by udělal radost nejen mě, ale všem Tempákům.