Stále stejný scénář: FSC Libuš - FC Tempo 2:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 12. 11. 2006

Referáty k utkáním A týmu by se mohly týden po týdnu kopírovat, scénář je stále stejný. Slušná první půle, kvalitní hra, ale neproměněné šance. Na rozhraní poločasů přijde inkasovaný gól a tým nemá sílu zápas zvrátit. Na Libuši bylo Tempo v první půli o něco lepším týmem, obrovskou šanci spálil Dedek, následný gól Jurtíka nebyl pro ofsajd uznán. K brance měly blízko i rány Hlavičky a Trusiny, domácí hrozili především ze standardních situací. Jenže po změně stran dostal Dvořák míč mezi beky, míč mu sjel po noze a byl z toho rozhodující gól zápasu...

FSC Libuš - FC Tempo 2:0 (0:0)
Branky: 47. Dvořák, 67. Petrák. Rozhodčí: Gotthard - Hlaváč, Hríb. ŽK: Netušil, Hurka, Smetana, Krajči (všichni Tempo). Diváků: 100.
Tempo: Kuchař - Valášek, Trusina, Netušil - Budák (60. Rožánek), Hlavička, Hurka, Jurtík, Kočí (46. Krajči) - Dedek (77. Hlavík), Smetana.

Tempu chyběl, kromě dlouhodobých marodů, vykartovaný Žalud, domácí postrádali zraněné Pilíka se Šafránkem.

Ve 4. minutě výborně zatáhl míč po levé straně Jurtík, prostrčil Dedkovi, jenž sklepl míč nabíhajícímu Hlavičkovi a jeho rána jen o kosek minula Markovu šibenici. Libušský gólman se ani nehnul, na míč by nedosáhl.

Jeden z rozhodujících okamžiků utkání přišel ve 21. minutě. Dedek se po chybě domácí obrany ocitl sám na hranici šestnáctky a v obrovské šanci pálil jen do Marka, ten střelu vyrazil a Jurtík vyražený míč pohodlně dopravil do sítě. Jenže asistent Hlaváč signalizoval ofsajd. Z lavičky nemožno posoudit, ale hráči Tempa jen kroutili hlavou.

Libuš odpověděla o pět minut později, kdy domácí útočník hlavičkoval do prázdné branky, naštěstí na míč pořádně nedosáhl a Kuchař si oddechl. Za dalších pět minut v poslední chvíli odvracel Kočí míč nad břevno vlastní branky.

Do šance se poté probíjel Smetana, v souboji s domácím obrínce se už už prosazoval, mohl jít sám na branku, ale sudí Gotthard pískl nesmyslný útočný faul. Poslední slovo první poločasu měl hostující kapitán Trusina a jeho parádní dalekonosná dělovka, kterou Marko vyškrábl nad břevno.

Smrtící úder Libuš zasadila hned po přestávce. Obrana Tempa nepokryla naběhnuvšího Dvořáka, ten sice míč vůbec netrefil, jak chtěl, sjel mu ale po noze tak šťastně, že zapadl přesně k tyči - 1:0.

Tempo se nemohlo z nepříznivého stavu vzpamatovat, velmi nejistého Marka vyplašil jen v 63. minutě Krajči střelou, jenž postrádala razanci i přesnost.

I druhý gól Tempo dostalo, jak je na podzim zvykem, prakticky z ničeho. Soupeři se na góly vůbec nenadřou, ony tak nějak přijdou vždy samy. V 67. minutě Smetana zbytečně ztratil míč na polovině hřiště, obrana nezachytila centr a Petrák zvýšil na 2:0.

Po zbytek zápasu se Tempo snažilo o korekci výsledku, ale ve hře bylo už hodně křeče. Do ohně jen zbytečně nepřesnými výroky přiléval arogantní rozhodčí Gotthard.